XIV Puchar Świata Harasuto CUP Karate WKF Łódź 7-8.04.2018

Dziesięć medali Pleszewskiego Klubu Karate

Wychowankowie braci Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków wywalczyli 10 medali w tym 2 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe na prestiżowym Pucharze Świata rozegranym w Łodzi, w którym wzięło udział ponad 700 zawodników z 75 klubów z 14 państw. W zawodach wystartowało 13 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.

W pierwszy dniu zawodów zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli 9 medali w tym 2 złote 3 srebrne i 4 brązowe zajmując w klasyfikacji generalnej 10 miejsce.

Złoty medal wywalczył w kumite seniorów Filip Vogt oraz Dawid Sobkowiak w kumite juniorów -76kg.

W drugim dniu zawodów reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate postarali się o medali tym razem srebrny wywalczony przez Maje Kolanowską, w kumite U10 -30kg w finale uległa zawodniczce Ulianie Baranowej z Ukrainy.

Siedem medali wychowanków braci Sołtysiaków

Ponad 220 karateków reprezentujących 29 klubów z różnych stron Polski przyjechało w niedzielę do Leszna, aby walczyć o medale pierwszej edycji turnieju Budokan Astromal Cup Kumite Challenge Leszno 2018. W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 13 w Lesznie stoczono około 400 pojedynków.

Turniej rozgrywany był w formule, która obowiązywała będzie w Tokio na Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku.

Zawodnicy rywalizowali w grupach systemem każdy z każdym, dzięki temu wszyscy uczestnicy mieli zagwarantowane przynajmniej dwie walki. Zawodnik z największą liczbą wygranych pojedynków przechodził do kolejnej fazy rozgrywek. W leszczyńskim turnieju Pleszewski Klub Karate reprezentowało 15 zawodników, którzy zdobyli łącznie 3 złotych i 2 srebrne i 2 brązowe medale zajmując w klasyfikacji generalnej 2 miejsce za Budokanem Wrocław.

Pleszewski Klub reprezentowali: Maja Kolanowska, Julia Grzelak, Julia Sworek, Julia Polaczyk, Dominika Slebioda, Magdalena Godlewska, Szymon Kowal, Mikołaj Klimczyk, Mikołaj Gauza, Jakub Sworek, Wiktor Gazejew, Michał Florczak, Jakub Margiela, Paweł Spychalski, Dawid Sobkowiak.

- Paweł Spychalski – kumite rocznik 2005-2004 +47kg,

- Jakub Sworek – kumite rocznik 2005-2004 +47kg.

Pomerania CUP Karate WKF Rumia 24-25.03.2018

Sześć medali Pleszewskiego Klubu Karate

W dniach 24-25 marca 2018 roku w Rumii odbył się międzynarodowy turniej POMERANIA CUP z cyklu Pomorska Liga Karate.

W zawodach wzięło udział 477 zawodników z 30 klubów. Pleszewski Klub Karate reprezentowała czwórka zawodników: Julia Grzelak, Marta Michalewicz, Michał Florczak i Konrad Tanaś. Jako pierwsze wystartowały zawodniczki Julia Grzelak i Marta Michalewicz odnotowując bardzo dobry występ.

Julia Grzelak startując w kategoriach kadetek (wagowej -47kg oraz Open) wywalczyła dwa brązowe medale. Natomiast Marta w kategorii kumite juniorek -59kg, po emocjonujących walkach eliminacyjnych z zawodniczkami Bodaikan Szczecin i Sakuria Rumia spotkała się w finale z Daviną Farrow. Po bardzo wyrównanej walce Marta uległa zawodniczce z Wielkiej Brytanii 0:1 ostatecznie drugie miejsce. W kategorii juniorek open po trzech dobrych walkach z zawodniczkami Bodaikan Szczecin, Sakuria Rumia i Gokken Chwaszczyno awansowała do finału, w którym zmierzyła się z Alicją Jaśkowiak zawodniczką Samuraj Szczecin.

Marta po bardzo dobrej i emocjonującej walce, wygrała pewnie 6:0 tym samym zdobywając złoty medal. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate. Michał Florczak w walce repasażowej o brązowy medal w kategorii kumite kadetów -52kg pokonał pewnie 8:0 zawodnika Sonkei Gdańsk Bartosza Tałanda.

Natomiast Konrad Tanaś po zaciętej walce pokonał zawodnika Legion Danila Kretova 1:0. W kolejnych walkach Konrad pewnie pokonał zawodników Samuraj Szczecin i Gokken Chwaszczyno po 6:0 awansując do finału. Niestety w finale, po bardzo wyczerpującej walce, musiał uznać wyższość zawodnik Bodaikan Szczecin Huberta Muśnickiego ostatecznie ulegając mu 0:2

Złoty medal:

- Marta Michalewicz – kumite juniorek Open,

- Marta Michalewicz kumite juniorek -59kg,

- Konrad Tanaś – kumite juniorów -61kg.

- Julia Grzelak – kumite kadetek -47kg,

- Julia Grzelak kumite kadetek open,

- Michał Florczak – kumite kadetów -52kg.

XXXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów Karate WKF, Lębork 10.03.2018

Bartłomiej Sołtysiak mistrzem Polski seniorów w Karate Olimpijskim.

Dużym sukcesem medalowym zakończyły się Mistrzostwa Polski w Karate olimpijskim reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate. W zawodach wystartowało 141 zawodników z 38 klubów.

Nasz Klub reprezentowało 6 zawodników w osobach: Bartłomiej Sołtysiak, Maciej Drążewski, Krystian Żuchowski, Adam Konowalczyk, Krystian Żuchowski, Mateusz Zarzecki, Filip Vogt. Multimedalistą został Bartłomiej Sołtysiak, który zdobył 3 medale. Najważniejszy sukces to wywalczenie złotego medalu i tytułu mistrza Polski w najcięższej kategorii wagowej kumite +84 kg. Tym samym zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate zapewnił sobie start na majowych Mistrzostwach Europy Karate Seniorów w Nowym Sadzie w Serbii. Bartłomieja Sołtysiaka miał jeszcze szanse wywalczenia drugiego złotego medalu w kumite seniorów open. Po wygraniu walk eliminacyjnych nasz zawodnik uległ kontuzji i nie mógł wystąpić w finale kumite open. Mógł się tylko zadowolić tytułem wicemistrzowskim.

Kolejny medal tym razem brązowy wraz z Maciejem Drążewskim, Mateuszem Zarzeckim, Adamem Konowalczykiem, Krystianem Żuchowskim oraz Filipem Vogtem w kumite drużynowym. Medal brązowy przypadł PKK Pleszew po pokonaniu 1-0 gospodarzy turnieju Shotokan Lębork. Nasi zawodnicy mieli jeszcze szanse na finał ale ulegli 3-0 Bodaikanowi Szczecin.

Wyniki Mistrzostw Polski Seniorów:

- złoty medal kumite ind. seniorów +84kg Bartłomiej Sołtysiak,

- srebrnym medal kumite ind. seniorów open Bartłomiej Sołtysiak,

- brązowy medal w kumite drużynowym Maciej Drazewski, Mateusz Zarzecki, Żuchowski, Adam Konowalczyk, Filip Vogt, Bartłomiej Sołtysiak.

GRAND PRIX SLOVAKIA 10.03.2018

Dwa medale w Bratysławie wychowanków braci Sołtysiaków.

W Bratysławie wzięło udział 1500 zawodników z 192 kluby z 26 państw w tym sześcioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate: Julia Grzelak, Magdalena Godlewska, Marta Michalewicz, Michał Florczak, Dawid Sobkowiak, Kacper Vogt.

W bardzo silnie obsadzonym turnieju międzynarodowym zawodnicy PKK Pleszew wywalczyli dwa medale. Magdalena Godlewska w walce o brązowy medal pokonała Chorwatkę Magdalenę Suflaj 1-0.

- Magdalena Godlewska - brązowy medal w kumite kadetek +54kg,

- Dawid Sobkowiak- brązowy medal w kumite kadetów +70kg,

Bardzo blisko brązowego medalu był Kacper Vogt, który bezpośrednio o brązowy medal przegrał z reprezentantem Danii Larsenem Mads Viberg przy remisie punkowym 1-1 zajmując ostatecznie piąte miejsce

XVII CENTRAL EUROPE OPEN W KARATE WKF Bydgoszcz 3.03.2018

3 medale zawodników Pleszewskiego Klubu Karate

Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate bardzo dobrze wypadli zaliczając kolejny udany występ tym razem na międzynarodowym turnieju w Bydgoszczy.

Dobra passa nie opuszcza zawodników z Pleszewskiego Klubu Karate. Efekt medalowy reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate na międzynarodowych zawodach Central Europe Open w Bydgoszczy to trzy medale w tym 1 złote i 2 brązowe. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników reprezentujących 48 klubów karate z Czech, Francji, Litwa, Niemcy, Ukraina, Rosji i Polski.