Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny 28.04.2012

W zawodach rozegranych 28 kwietnia w Prudniku wzięło udział 240 zawodników z 14 klubów w tym 6 zawodników z Pleszewskiego Klubu Karate. Startowali też zawodnicy z klubów czeskich.

Nasi zawodnicy zdobyli 5 medali w tym 2 złote 2 srebrne i jeden brązowy medal.

Złoty medal w kategorii chłopców 10-11 lat -40kg wywalczył Kacper Vogt. Kacper stoczył pięć wygranych walk. W półfinale Kacper Vogt pokonał zawodnika z KK Jesenik (Czechy) 2-0.

W finale po zaciętej walce pokonał 1-0 zawodnika Atemi Bielsko Biała.

Drugi złoty medal wywalczył w konkurencji kumite młodzików -45kg Filip Vogt.

W tej konkurencji w wystąpił Maciej Śmigielski, który po wygraniu eliminacji w finale spotkał się ze swoim klubowym kolegą Filipem Vogtem. Po zaciętej walce wygrał 1-0 bardziej doświadczony i utytułowany Filip Vogt.

W konkurencji chłopców kumite 10-11 lat +40kg srebrny medal wywalczył Maksymilian Sadowski. Brązowy medal w konkurencji kumite młodziczek +45kg wywalczyła Barbara Sadowska.

Piąte miejsce zajął tym razem Dawid Szymura, który w konkurencji kumite młodzików +45kg nieznacznie uległ 1-0 zdobywcy Pucharu Świata zawodnikowi Zarzewia Prudnik Łukaszowi Bartoszewskiemu.