Central Europe Open Bydgoszcz 6.05.2012

W dniach 5-6 maja w Bydgoszczy zostały rozegrane XI Międzynarodowe Zawody Karate Central Europe Open w karate WKF, w których wzięło udział 350 zawodników z 36 klubów z Polski, Rosji, Czech i Słowacji w tym ośmioro zawodników Pleszewskiego Klubu Karate. Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate spisali się bardzo dobrze zaliczając kolejny udany występ tym razem w międzynarodowych zawodach w Bydgoszczy zdobywając pięć medali w tym 2 złote, 3 srebrne medale. Złoty medal w kategorii młodzików -45kg wywalczył Filip Vogt, który w kolejnych zawodach nie traci pkt. Filip wygrywa w sposób widowiskowy i bardzo skuteczny. Jest zawodnikiem, który w swoich walkach zdobywa dużo pkt.

technicznych, nie przekracza jednocześnie przepisów co skutkuje walkami bez kar. Jest przykładem, że w walkach karate można walczyć bardzo czysto i fair play. Filip Vogt w finale kumite młodzików -45kg spotkał się ze swoim kolegą klubowym Maciejem Śmigielskim, który walczy bardzo widowiskowo technikami nożnymi, bardzo podobnymi jak w swojej karierze walczył jego trener Damian Sołtysiak wielokrotny mistrz Polski w karate. Maciej Śmigielski stoczył cztery wygrane walki w eliminacjach z duża przewaga punktową. W finale uległ bardziej doświadczonemu Filipowi Vogtowi 4-0. Pleszewianie mieli jeszcze w tym turnieju jeszcze jeden wygrany finał. W konkurencji kumite młodzików +55kg wszystkie walki wygrali i spotkali się w finale Dawid Szymura i Jan Szkudlarek. Walka finałowa była bardzo wyrównana. Po zaciętej walce przy stanie remisowym 2-2 sędziowie wskazali na zwycięzcę bardziej aktywnemu Dawidowi Szymurze. Jest kolejna konkurencja gdzie zawodnicy z PKK Pleszew wiodą prym na arenie krajowej i bardzo skutecznie walczą w zawodach międzynarodowych. W trzecim finale wystąpił Kacper Vogt w kumite chłopców 10-11 lat -40kg. Kacper wygrał cztery walki eliminacyjne m.in. w półfinale z zawodnikiem Rosji (Soyuz Kaliningrad) Nokitą Zaburyaevem 1-0. W finale uległ przez wskazanie przy stanie 2 - 2 zawodnikiem TKK Miłoszem Sabieckim. W zawodach wzięli udział plasując się na piątych miejscach po przegraniu walk o brązowy medal Barbara Sadowska w kumite młodziczek -52kg, Maksymilian Sadowski w kumite chłopców 10-11 lat +40kg oraz Emil Szkudlarek w kumite młodzików -55kg. PKK Pleszew zajął w klasyfikacji medalowej 11 miejsce.