VI International Bełchatów Cup 12.05.2012

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” Bełchatów oraz Polski Związek karate. Do rywalizacji przystąpiło 250 zawodników z 19 klubów. Zawody odbyły się na Hali Sportowej Energia Bełchatów. Pleszewski Klub Karate reprezentowali 6 zawodników: Kacper i Filip Vogt, Jakub Konowalczyk, Barbara Sadowska, Jan Szkudlarek i Patryk Fimiak. Pleszewianie zdobyli 6 medali w tym 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.

Złoty medal wywalczył Kacper Vogt w konkurencji kumite chłopców 10-11 lat -40kg stoczył 4 wygrane walki. Drugi wygrany finał miał Filip Vogt, który w kolejnych (piąte zawody) nie stracił pkt.

Trzeci wygrany finał w konkurencji młodzików +55kg miał Jan Szkudlarek. Srebrny medal wywalczyła Barbara Sadowska w Konkurencji kumite młodziczek +50kg. W finale Sadowska uległa 0-2 Elizie Gaweł z Atemi Bielsko Biała. Srebrny medal wywalczył Jakub Konowalczyk w kumite chłopców +40kg, który uległ przez wskazanie sędziowskie przy stanie remisowym 1-1 zawodnikowi z Olim Łódź. Brązowy medal wywalczył Patryk Fimiak w konkurencji kumite młodzików -45kg.

 

Wyniki PKK Pleszew:

Złote medale:

- Kacper Vogt– kumite chłopców 10-11lat -40kg,

- Filip Vogt – kumite młodzików -45kg,

- Jan Szkudlarek – kumite młodzików +55kg,

Srebrne medale:

- Barbara Sadowska – kumite młodziczek +50kg,

- Jakub Konowalczyk – kumite chłopców 10-11 lat +40kg,

Brązowy medal:

- Patryk Fimiak – kumite młodzików -45kg