Ogólnopolski Turniej Karate Kalisz CUP 2012

16 medali reprezentantów PKK Pleszew. W sobotę 2 czerwca w Kaliszu odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kalisz CUP. Reprezentanci PKK Pleszew zdobyli 16 medali w tym 4 złote, 5 srebrnych i 7 brązowych medali.Ostatnim sprawdzianem przed Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików, które odbędą się w sobotę 9 czerwca w Pleszewie, były bardzo udane. W zawodach Pleszewski Klub Karate reprezentowało 21 zawodników.

W kilku konkurencjach pleszewianie zdominowali prawie całkowicie. W konkurencji kumite młodzików +45kg na podium stanęło aż 3 reprezentantów PKK Pleszew. Finał wygrał Jan Szkudlarek z Emilem Szkudlarkiem. Trzecie miejsce zajął Mateusz Nawrocki. Podobnie było w konkurencji kumite żaków -36kg. Finał rozstrzygnęli pomiędzy sobą Kacper Vogt z Dawidem Sobkowiakiem, trzecie miejsce zajął Kamil Kałużny. W konkurencji kumite juniorów młodszych -57kg finał został rozegrany pomiędzy Bartłomiejem Jenerowiczem i Filipem Vogtem 0-1. Wyniki świadczą o wzrastającej formie karateków z PKK Pleszew.