Mistrzostwa Wielkopolski w Karate WKF Pleszew 2012

Zawody zostały rozgrywane pod patronatem Polskiego Związku Karate i Wielkopolskiego Związku Karate WKF. Organizatorami byli Pleszewski Klub Karate, UMiG Pleszew, Starostwo Powiatowe w Pleszewie. W zawodach uczestniczyło 248 zawodników z 24 klubów. W klasyfikacji generalne zwyciężył Pleszewski Klub Karate zdobywając 8 złotych 7 srebrnych i 9 brązowych medali.

Głowna nagrodę zawodów, którą ufundował Burmistrz Miasta i Gminy odebrał Prezes Klubu Józef Sołtysiak, który podziękował wszystkim zawodnikom, którzy się przyczynili do tego sukcesu oraz sponsorom i organizacjom współfinansująca to duże przedsięwzięcie.

Były to w dotychczasowej historii Pleszewa największe zawody jakie zostały rozegrane na terenie Pleszewa, które razem z Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików w Karate WKF zgromadziły ponad 300 zawodników.

Nie zawiódł jak zawsze Filip Vogt wygrywają w konkurencji kumite młodzików -45kg.Wszystkie walki zwyciężył z duża przewagą techniczną. W finale Filip pokonał swojego kolegę klubowego Mateusza Bonusiaka. Kacper Vogt w konkurencji kumite chłopców -40kg pokonał w finale Dominika Tarnawskiego także z Pleszewskiego Klubu Karate. Kamil Kałużny w konkurencji kumite chłopców -35kg pokonał Dawida Sobkowiaka także z PKK Pleszew. Jakub Konowalczyk w konkurencji kumite chłopców +40kg w finale pokonał Maksymiliana Sadowskiego. Barbara Sadowska w konkurencji kumite młodziczek +45kg zwyciężyła bezapelacyjnie Michalinę Stachowiak z Gottsu Kościan. Adam Konowalczyk w konkurencji kumite juniorów młodszych -63kg pokonał w finale Kamila Maciuszka Tora Legnica. Emil Szkudlarek w konkurencji kumite młodzików -50kg w finale pokonał Gracjana Garsztkę PKK Pleszew.

Najlepszą zawodniczka turnieju została zdobywczyni 2 złotych medali Marta Michalewicz Gottsu Kościan a najlepszym zawodnikiem turnieju Mateusz Neter Hitotsu Ostrzeszów.

Najlepszymi zawodnikami gospodarzy turnieju zostali Kamil Kałużny i Kacper Vogt.


Medale dla PKK:

Złote medale:

- Barbara Sadowska – kumite młodziczek +50kg,
- Kałużny Kamil – kumite chł. 10-11 lat -35kg,
- Vogt Kacper – kumite chł. 10-11 lat -40kg,
- Emil Szkudlarek – kumite -50kg,
- Vogt Filip - kumite młodzików-45kg,
- Konowalczyk Jakub – kumite chł. 10-11 lat +40kg,
- Konowalczyk Adam – kumite jun. młodszych -63k,
- drużyna kata chł. 10-11 lat,

Srebrne medale:

- Hadrzyńska Dominika – kata dziewcząt 10-11 lat,
- Florczak Wojciech – kumite chł. 9 lat i młodsi +30kg,
- Sobkowiak Dawid – kumite chł. 10-11 lat -30kg,
- Tarnawski Dominik – kumite chł. 10-11 lat -40kg,
- Bonusiak Mateusz – kumite młodzików -45kg,
- Gracjan Garsztka – kumite młodzików -50kg,
- Sadowski Maksymilian – kumite chł. 10-11 lat +40kg,

Brązowe medale:

- Olaf Kaźmierowski – kata chł. 2004 i młodsi,
- Czajczyńska Gabryjela – kata dziewcząt 8 lat i młodsze,
- Michał Szymoniak – kata ind. chł. 9 lat i młodsi,
- Szcześniak Szymon – kata ind. chł. 8-9 lat,
- Wawrzyniak Szymon – kumite chł. 9 lat i młodsi -30kg,
- Szymoniak Michał – kumite chł. 9 lat i młodsi +30kg,
- Olejniczak Miłosz – kumite chł. 9 lat i młodsi +30kg,
- Zagórski Kamil – kumite chł 10-11 lat -35kg,
- Szkudlarek Jan – kumite młodzików +50kg,
- drużynowo kata chł. 2004 i młodsi,
- drużynowo kata chł. 11 lat i młodsi,
- drużynowo kata młodzików i jun. młodszych.

 

Sprawozdanie z Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Karate WKF Pleszew 9.06.2012.

 

Organizator: Pleszewski Klub Karate

 

Sędzia Główny: Remigiusz Powroźnik - sędzia międzynarodowy

 

Ilość klubów:24

 

Ilość zawodników: 248

 

KONKURENCJA

NR

Msc.

Nazwisko imię

Klub

Kata chłopców 7 lat i młodsi          białe pasy

117

1

Leliński Klaudiusz

LZS Głubczyce

 

82

2

Stankiewicz Mateusz

LZS Głubczyce

 

241

3

Waleryszak Kacper

Kostrzyński KK Kruk

 

7

3

Kaźmierowski Olaf

PKK Pleszew

          Kata chłopców 8-9 lat                    białe pasy

46

1

Jurgermann Kacper

Fighter Swarzędz

 

247

2

Bodus Paweł

Budowlani Poznań

 

238

3

Szcześniak Szymon

PKK Pleszew

 

256

3

Bryczek Mateusz

LZS Głubczyce

Kata dziewczęta 9 lat i młodsze    białe pasy

77

1

Jung Michalina

LZS Głubczyce

 

251

2

Kukawka Karolina

Szamotuły KK

 

45

3

Klein Emilia

LZS Głubczyce

 

78

3

Czajczyńska Gabryjela

PKK Pleszew

Kata dziewczęta 10-11 lat              białe pasy

84

1

Godlewska Magdalena

Gottsu Kościan

 

110

2

Hadrzyńska Dominika

PKK Pleszew

 

85

3

Haładus Dominika

LZS Głubczyce

 

128

3

Szczepaniak Oliwia

Hitotsu Ostrzeszów

          Kata chłopców 9 lat                        i młodsi            

86

1

Kowaczyk Maciej

LZS Głubczyce

 

127

2

Kolasa Aleksander

LZS Głubczyce

 

87

3

Szymoniak Michał

PKK Pleszew

 

266

3

Pawłowski Michał

Bushi-do Bydgoszcz

           Kata dziewczęta 9 lat                    i młodsze

127

1

Wesołowska Wiktoria

Bushi-do Bydgoszcz

 

88

2

Diak Amelia

Błyskawica Rokietnica

 

111

3

Kukawka Karolina

Szamotulski KK

 

     

 

Kata chłopców 10-11 lat

100

1

Kasprzyk Bartłomiej

Tora Legnica

 

101

2

Zalas Kamil

Poznański KK WKF

 

274

3

Tobański Tymoteusz

LZS Głubczyce

 

303

3

Frąckowiak Adrian

Gottsu Kościan

Kata dziewczęta 10-11 lat

 

100

1

Michalewicz Marta

Gottsu Kościan

 

101

2

Godlewska Magdalena

Gottsu Kościan

 

103

3

Musielewicz Zofia

Bushi-do Bydgoszcz

 

1

3

Opas Antonina

Gottsu Kościan

Kata młodzicy

93

1

 

Santorowski Daniel

Tora Legnica

 

92

2

Mituła Adrian

Hitotsu Ostrzeszów

 

61

3

Kotwa Tomasz

Tora Legnica

 

301

3

Mituła Krystian

Hitotsu Ostrzeszów

 

 

Kata młodziczki

 

 

 

 

93

 

 

 

 

1

 

 

 

 

Matuszewska Wiktoria

 

 

 

 

Bushi-do Bydgoszcz

 

68

2

Stachowiak Michalina

Gottsu Kościan

 

92

3

Marek Magdalena

UKS Kleczew

 

262

3

Chojnacka Maria

UKS Kleczew

      Kata juniorów młodszych            14-15 lat

93

1

Neter Mateusz

Hitotsu Ostrzeszów

 

244

2

Szczypkowiak Maksymilian

Hitotsu Ostrzeszów

 

123

3

Jordan Krystian

Tora Legnica

 

64

3

Kotwa Eugeniusz

Tora Legnica

 

        Kata juniorek młodszych             14-15 lat

121

1

 

Matuszewska Wiktoria

Bushi-do Bydgoszcz

 

253

2

Protasiewicz Natalia

Błyskawica Rokietnica

 

242

3

Michala Urszula

Raven Kórnik

 

 

3

   

Kumite chłopców 9 lat i młodsi     -30kg

249

1

Suszka Dominik

Błyskawica Rokietnica

 

30

2

Koperski Adam

Dynamic Poznań

 

28

3

Cwoja Radosław

Kostrzyński KK Kruk

 

160

3

Wawrzyniak Jakub

PKK Pleszew

Kumite chłopców 9 lat i młodsi     +30kg

 

231

1

Płochocki Kacper

UKS Dwójka Bełchatów

 

252

2

Florczak Wojciech

PKK Pleszew

 

267

3

Szymoniak Michał

PKK Pleszew

 

4

3

Olejniczak Miłosz

PKK Pleszew

Kumite chłopców 10-11                 -35kg

55

1

Kałużny Kamil

PKK Pleszew

 

105

2

Sobkowiak Dawid

PKK Pleszew

 

69

3

Zagórski Kamil

PKK Pleszew

 

282

3

Kaczmarek Mateusz

KK Szamotuły

Kumite chłopców 10-11                 -40kg

129

1

Vogt Kacper

PKK Pleszew

 

44

2

Tarnawski Dominik

PKK Pleszew

 

268

3

Jeziorański Antoni

UKS Dwójka Bełchatów

 

286

3

Frąckowiak Adrian

Gottsu Kościan

Kumite chłopców 10-11                 +40kg

126

1

Konowalczyk Jakub

PKK Pleszew

 

89

2

Sadowski Maksymilian

PKK Pleszew

 

48

3

Młynarczyk Filip

Raven Kórnik

 

104

3

Michalak Maksymilian

Kostrzński KK Kruk

         
         

 

Kumite dziewcząt 10-11                 +30kg

 

 

112

 

 

1

 

 

Michalewicz Marta

 

 

Gottsu Kościan

 

106

2

Opas Antonina

Gottsu Kościan

 

107

3

Jaświńska Wiktoria

Gottsu Kościan

 

25

3

Godlewska Magdalena

Gottsu Kościan

 

       

Kumite młodzików -45kg

153

1

 

Vogt Filip

PKK Pleszew

 

126

2

Bonusiak Mateusz

PKK Pleszew

 

155

3

Mituła Adrian

Hitotsu Ostrzeszów

 

211

3

Mituła Krystian

Hitotsu Ostrzeszów

Kumite młodzików -50kg

156

1

 

Szkudlarek Emil

PKK Pleszew

 

154

2

Garsztka Gracjan

PKK Pleszew

 

199

3

Chojnacki Szymon

UKS Kleczew

 

194

3

Donowski Mateusz

UKS Kleczew

Kumite młodzików +50kg 

       

 

296

1

Królski Dominik

KK Oborniki

 

166

2

Kulikowski Wojciech

KK Oborniki

 

91

3

Jan Szkudlarek

PKK Pleszew

 

90

3

Smala Szymon

Bushi-do Bydgoszcz

 

Kumite młodziczek -45kg

288

1

Wosicka Sandra

KK Oborniki

 

172

2

Chojnowska Maria

UKS Kleczew

 

173

3

Kołosowska Barbara

Koninskie SSW

 

166

3

Stranc Maria

UKS Kleczew

 

Kumite młodziczek +45kg

100

1

Sadowska Barbara

PKK Pleszew

 

68

2

Stachowiak Michalina

Gottsu Kościan

 

93

3

Magnuszewska Wiktoria

Bushi-do Bydgoszcz

 

302

3

Matuszewska Wiktoria

Bushi-do Bydgoszcz

 

Kumite juniorek młodszych          -54kg

198

1

Protasiewicz Natalia

Błyskawica Rokietnica

 

87

2

Wilińska Sandra

Kostrzyński KK Kruk

 

       

Kumite juniorek młodszych +54kg

127

1

Matuszewska Milena

Kostrzyński KK Kruk

 

266

2

Trybuś Katarzyna

Kostrzyński KK Kruk

         

 

 

 

 

 

 Kumite juniorów młodszych        -57kg

93

1

Netter Mateusz

Hitotsu Ostrzeszów


95

2

Patalas Krystian

KK Koźmin

 

62

3

Kowalczyk Jakub

Bushi-do Bydgoszcz

 

202

3

Naglik Iwo

Tora Legnica

 

Kumite juniorów młodszych         -63kg

187

1

Konowalczyk Adam

 PKK Pleszew

 

188

2

Maciuszek Kamil

Tora Legnica

 

79

3

Walczak Dawid

Konińskie SSW

 

305

3

Gauza Kamil

UKS Kleczew

 

 

 

   

Kumite juniorów młodszych         +63kg

124

1

Dobrzyński Filip

Błyskawica Rokietnica

 

54

2

Kotwa Grzegorz

Kostrzyński KK Kruk

 

64

3

Trybuś Łukasz

Kostrzyński KK Kruk

 

309 

3

 Nijak Norbert

Tornado Kalisz

 

 

 

 

 

Kata drużynowe chłopców 11 lat chłopców i młodszych

125

1

PKK Pleszew I

PKK Pleszew

 

145

2

Swarzędzki Klub Karate

Swarzędzki KK

 

258

3

Wroniecki KK

Wroniecki KK

 

35

3

PKK Pleszew II

PKK Pleszew

 

 

 

 

 

Kata drużynowe młodzików i juniorów młodszych

205

1

Tora Legnica

Tora Legnica

 

126

2

Swarzędzki Klub Karate

Swarzędzki KK

 

37

3

PKK Pleszew

PKK Pleszew

 

67

3

Dynamic Poznań

Dynamic Poznań

         
         

 Klasyfikacja medalowa

Tabela medalowa

 

 

 

 

 

 

SR

BR

PKT

1

 

PKK PLESZEW

8

7

12

73

2

 

TORA LEGNICA

5

1

3

31

3

 

GOTTSU KOŚCIAN

3

4

5

32

4

 

LZS GŁUPCZYCE

3

2

4

25

5

 

BŁYSKAWICA ROKIETNICA

3

2

-

21

6

 

BUSHI-DO BYDGOSZCZ

3

-

  5

20

7

 

KK OBORNIKI

2

   1

-

13

8

 

KOSTRZYŃSKI KK KRUK

1

3

4

18

9

 

FIGHTER SWARZĘDZ

1

   3

-

14

10

 

UKS BEŁCHATÓW

                                                                1

-

1

6

11

 

HITOTSU OSTRZESZÓW

                                                        -

2

  5

11

12

 

UKS KLECZEW

                                                -

1

6

9

13

 

KK SZAMOTUŁY

                                                -

1

2

5

14

 

DYNAMIC POZNAŃ

                                                -

   1

1

3

15

 

POZNAŃSKI KK WKF

                                                -

   1

1

3

16

 

BUDOWLANI POZNAŃ

                                                 -

   1

-

2

17

 

KK KOŹMIN

                                                -

1

-

2

18

 

RAVEN KÓRNIK

                                                -

     -

2

2

19

 

KONIŃSKIE SSW

                                                 -

     -

2

2

20

 

TORNADO KALISZ

                                                 -

     -

1

1

21

 

WRONIECKI KK

                                                 -

     -

1

1

 
 

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate WKF w Karate WKF –9.06.2012 Pleszew.

Zawody rozegrane zostały na trzech planszach. Sędziowało 21 sędziów pod kierownictwem Sędziego międzynarodowego Remigiusza Powroźnika

W zawodach startowało 248 zawodników z 24 klubów Polski. Najlepszą zawodniczką turnieju została Stachowiak Michalina ( Gottsu Kościan), najlepszym zawodnikiem został Netter Mateusz (Hitotsu Ostrzeszów). Najlepszym klubem w klasyfikacji medalowej został PKK Pleszew.