International Banzai Cup Open Berlin 2012

Pięć medali wychowanków braci Sołtysiaków na międzynarodowym turnieju w Berlinie w tym dwa złote (Jan Szkudlarek, Kacper Vogt jeden srebrny (Barbara Sadowska) i dwa brązowe (Filip Vogt i Tomasz Sołtysiak).

Wielkim sukcesem zakończył się występ na międzynarodowym turnieju w Berlinie pleszewskich karateków. W dniu 15 września 2012 roku w Berlinie odbył się jeden z największych turniejów karate jakie rozgrywają się w Europie. Zawody odbyły się na Hali Sportowej Charlottenburg w Berlinie na 8 tatami. W zawodach wystąpiło 1150 zawodników z 31 krajów w tym ośmioro zawodników z PKK Pleszew: Barbara Sadowska, Maksymilian Sadowski, Kacper Vogt, Filip Vogt, Maciej Śmigielski, Maciej Drążewski i Tomasz Sołtysiak.

PKK Pleszew w klasyfikacji medalowej zajął 13 miejsce pośród 104 klubów.

Złoty medal zdobył Jan Szkudlarek w kategorii kumite U14 +63kg. Szkudlarek wygrał 3 walki. W pierwszej walce wygrał z reprezentantem Niemiec (klub SAH) Lucasem Vogelem 1-0, drugą rozstrzygał z Niemcem Abdullahem Bagci (klub KSC) 3-0. W finale wygrał 2-0 Niemcem Valentino Laubingerem (klub GR Jiyu Neumunster).

Drugi złoty medal wywalczył Kacper Vogt w kategorii kumite U12 -39kg. Kacper wygrał 5 walk, reprezentanta Łotwy Artemija Juksha 3-0, Duńczyka Daniela Nilsena 8-0, Rosjanina Daniela Chepurnova przez wskazanie sędziowskie 3-2, w półfinale pokonał Bułgara Krystiana Velinova 3-1 i w finale wygrał z Hubertem Muśnickiego Budaikan Szczecin 2-0.

Srebrny medal wywalczyła Barbara Sadowska w kategorii kumite U14 -55kg. Basia zasługuje na szczególne wyróżnienie ponieważ walczyła z kontuzja biodra, które nabawiała się w pierwszej walce z reprezentantką Łotwy Margaritą Maksymową wygrywając z nią przez wskazanie sędziowskie 3-2. W drugiej walce pokonała Szkotkę Carę Murie 5-1. W finale uległa przez wskazanie sędziowskie reprezentantce Ukrainy Annę Protsenko przy stanie 1-1.

Brązowy medal wywalczył Filip Vogt w kategorii kumite U14 -42kg. W pierwszej walce Vogt wygrał przez wskazanie reprezentanta Białorusi Konstantina Tsishevicha przy stanie 2-2. W kolejnej pokonał Duńczyka Nicy Hansena 7-0, w ćwierćfinale pokonał 2-0 Szkota Ritche Strauna. W półfinale uległ 3-2 po zaciętym pojedynku z Ukraińcem Stanislavem Demsky. W repasażach w walce o brązowy medal wygrał Niemcem Marco Romeltem.

Drugi brązowy medal dla PKK Pleszew wywalczył w kategorii seniorów kumite +84kg Tomasz Sołtysiak. W pierwszej walce pokonał Szwajcara Radovana Simica 2-0, w drugiej Niemca Merlina Wehmera 7-1 w półfinale uległ Norwegowi Arikowi Amroun 1-0. W repasażach o brązowy medal pokonał Bułgara Tervela Zwjatkova 6-0.

Na piątym miejscu uplasował się Maciej Drążewski w walce o brązowy medal przegrał z Bułgarem Martinem Jordanowem. W pierwszej walce Drążewski pokonał Anglika Allfie Povella 2-0, w kolejnej pokonał Norwega Baldera Hjerpassena. Znakomitą passe naszemu reprezentantowi przerwał jeden z najlepszych zawodników w tej kategorii w Europie Turek Tohan Ozturk. Nasz zawodnik o wejście do finału uległ Turkowi 5-1, który został zwycięzcą tej kategorii.