Puchar Polski Karate WKF Tczew 2012

Dziewięć medali zdobyli pleszewscy karatecy na jednym z najważniejszym turnieju karate w Polsce. Bardzo dobre przygotowanie do sezonu startowego już na kolejnym turnieju o wysokiej randze daje świetne wyniki na arenach międzynarodowych i ogólnopolskich Pleszewskiego Klubu Karate. Po znakomitym występie w Berlinie tym razem zawodnicy z Pleszewa odnotowali kolejny sukces na zawodach rankingowych Polskiego Związku Karate.

 

W zawodach wzięło udział ponad 450 zawodników z 31 klubów. W zawodach wystąpiły najsilniejsze kluby w Polsce z Łodzi, Szczecina, Białegostoku, Gdańska, Bydgoszczy. W zawodach wystąpiła kadra Polski, która miała weryfikować poziom wyszkolenia członków kadry narodowej. Wychowankowie braci Sołtysiaków zdobyli 4 puchary i złote medale. Świetny występem zakończył Kacper Vogt, który w konkurencji kumite żaków -40kg po wygraniu pięciu walk sięgnął po puchar Polski. Kacper z zawodów na zawody wykazuje coraz większą formę. Jego starszy brat Filip wykazał się także świetną formą i w kolejnych czterech wygranych pojedynkach okazał się bezkonkurencyjny w konkurencji kumite młodzików -50kg. Wytęp Filipa to dobry prognostyk na dobry występ na Mistrzostwach Polski Juniorów 21 października, w których ma dużą szanse powiększyć dorobek punktowy Pleszewskiego Klubu Karate we współzawodnictwie Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego.

W najcięższej kategorii kumite młodzików +50kg złoty medal i puchar Polski wywalczył w sposób niezagrożony Jan Szkudlarek, który w finale pokonał Mikołaja Filanowskiego z Olimpu Łódź 2-0. W tej samej konkurencji brązowy medal wywalczył Emil Szkudlarek. W konkurencji kumite młodzików -45kg po brązowy medal sięgnął Maciej Śmigielski. W konkurencji kumite juniorów młodszych -63kg srebrny medal wywalczył Adam Konowalczyk. Był to bardzo dobry start kolejnego zawodnika, który będzie rywalizował o punkty Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego na październikowych MP w Poznaniu.

W konkurencji kumite juniorów +76kg brązowy medal zdobył Krystian Żuchowski. Czwarty brązowy medal zawodnicy z PKK Pleszew wywalczyli w konkurencji kumite drużynowe juniorów w składzie Maciej Drążewski, Krystian Żuchowski i Adam Konowalczyk.

Na koniec Pucharu Polski została rozegrana najbardziej prestiżowa konkurencja zawodów kumite open seniorów, w której wystąpił z powodzeniem Tomasz Sołtysiak. Tomek musiał wygrać 5 walk aby sięgnąć po główną nagrodę turnieju Puchar Polski i nagrodę za najlepszego zawodnika turnieju.Tomek obronił z poprzedniego roku tytuł najlepszego zawodnika w kumite open. Ponadto za przyznanie tytułu najlepszego zawodnika turnieju zawodnik z Pleszewskiego Klubu Karate otrzymał nagrodę 200 euro. W wielkim finale Tomasz Sołtysiak pokonał 4-2 członka Kady Narodowej karate WKF Daniela Tuszyńskiego Olimp Łódź. Finał m.in. sędziował sędzia międzynarodowy Remigiusz Powroźnik uznawany za jednego z najlepszych sędziów karate w Europie. Po wygraniu finału przez Sołtysiaka osobiście Pan Remigiusz Powroźnik pogratulował występu naszemu zawodnikowi i obiecał, że w przyszłym roku w Pleszewie będą organizowane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których będzie sędzią głównym, co podniesie rangę zawodów w Pleszewie. Jeżeli w Pleszewie powstanie pełnowymiarowa hala sportowa to poprze przyznanie organizacje Mistrzostw Polski Naszemu Miastu, ze względu na coraz bardziej spektakularne wyniki na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych zawodników z Pleszewa.

W zawodach wystąpili także Maksymilian Sadowski (kumite żaków +40kg), Barbara Sadowska (kumite młodziczek +50kg), Jakub Konowalczyk (kumite żaków +40kg) oraz Patryk Fimiak (kumite młodzików -45kg).

Nie startował Dawid Szymura, który leczy ciężką kontuzje, mamy nadzieje że ten utalentowany sportowiec upora się ze zdrowiem i będzie jeszcze nie jeden sukces świętował. Dawid pozdrawiamy i cały klub trzyma kciuki za powrót do zdrowia

Wyniki PKK Pleszew:

Złote medale i puchar polski:

- Kacper Vogt – kumite żaków -40kg,

- Filip Vogt – kumite młodzików -50kg,

- Jan Szkudlarek – kumite młodzików +50kg,

- Tomasz Sołtysiak –kumite open seniorów,

Srebrny medal:

- Adam Konowalczyk – kumite juniorów młodszych -63kg,

Brązowe medale:

- Maciej Śmigielski – kumite młodzików – 45kg,

- Emil Szkudlarek – kumite młodzików +50kg,

- Krystian Żuchowski – kumite juniorów +76kg,

- Drużyna PKK Pleszew - kumite drużynowe juniorów w składzie (Maciej Drążewski, Krystian Żuchowski i Adam Konowalczyk)