XIII Puchar Polski Karate Wroclaw 11.XII 2010r

W zawodach startowało 140 zawodników z  18 klubów, w tym 12 zawodników z Pleszewskiego Klubu Karate. Dużym sukcesem zakończył się występ wychowanków Bartłomieja Sołtysiaka w XIII Pucharze Polski Karate we Wrocławiu.

Pięć złotych medali i Pucharów Polski, dwa srebrne i cztery brązowe medale zdobyli zawodnicy PKK Pleszew. Bartłomiej Jenerowicz w konkurencji kumie rocznik 97-96 do 45kg powtórzył wynik z ubiegłego roku zdobywając Puchar Polski. W finale pokonał nieznacznie Filipa Vogta swojego klubowego kolegę. Filip Vogt podobnie jaj Jenerowicz wygrali swoje walki eliminacyjne i spotkali się w finale tej konkurencji. Drugi złoty medal i Puchar Polski zdobył faworyt swojej konkurencji Dawid Szymura. Dawid bez większych kłopotów uporał się w eliminacjach z konkurentami. Jednakże w walce półfinałowej o mało by nie doszło do niespodzianki. Jan Szkudlarek, który pokonał swoich rywali w eliminacjach w walce o finał spotkał się d Dawidem Szymurą. Szkudlarek prowadził na 10 sekund do końca walki jednym punktem. Wydawałoby się, że dojdzie do niespodzianki i wygranej dobrze w tym dniu dysponowanego Szkudlarka ale doświadczenie Szymury i ostatni atak na kilka sekund przed końcem walki doprowadził do wygranej Dawida Szymury. Jan Szkudlarek musiał się zadowolić brązowym medalem co jest powtórzeniem wyniku z poprzedniej edycji Pucharu Polski. Drugi brązowy medal w tej samej konkurencji zdobył Gracjan Garsztka. Gracjan w walce o finał nabył się kontuzji barku i musiał zadowolić się brązowym medalem.

Trzeci złoty medal zdobył w bardzo dobrym stylu i niezagrożony Maciej Drążewski. Maciej od kilku miesięcy dysponuje wysoka formą.
Czwarty złoty medal i Puchar Polski zdobył w konkurencji seniorów +75kg Tomasz Sołtysiak. Większość walk Tomek wygrał w eliminacjach przed czasem. W finale spotkał się z zawodnikiem gospodarzy Rafałem Roztropińskim. Roztropiński to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. W finale po dramatycznej walce Sołtysiak wygrał nieznacznie 4-3.
W konkurencji kumite (walki) juniorów młodszych open srebrny medal zdobył Krystian Żuchowski. Żuchowski w ostatnich sekundach przegrał z Wiktorem Adamowskim Shodan Zduny.
Brązowy medal tym razem zdobyła Barbara Sadowska w konkurencji kumite żaczek +35 kg.
Ostatni medal brązowy zdobył Artur Antkowiak. W walce o brązowy medal wygrał z Nikodemem Rysiem Satori Mikołów 5-2. Bez sukcesów medalowych zakończył się udział Macieja Śmigielskiego, zajął 7 miejsce w konkurencki kumite żaków -40kg oraz Kacpra Vogta, który wystąpił w konkurencji kata.

Znakomity występ Pleszewskich Karateków jest wynikiem pracy przede wszystkim trenera znakomitego zawodnika reprezentanta Polski Bartłomieja Sołtysiaka, który po ukończeniu AWF we Wrocławiu przeniósł się do Pleszewa i od 2 lat przygotowuje naszych pleszewskich sportowców. Rok 2010 zakończy Pleszewski Klub Karate wielkim sukcesem sportowym, którego ukoronowaniem był zdobycie dziesięciu medali na Pucharze Polski Karate we Wrocławiu. Ostatni w tym roku udział w zawodach zawodnicy PKK Pleszew planują na IV Pucharze Wielkopolski Karate w Śremie 19 grudnia oraz w Akademickich Mistrzostwach w Poznaniu 18 grudnia.