XVII Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży Dragon Cup

W sobotę 5 marca 2011 roku po raz siedemnasty przeprowadzono Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży Dragon Cup. W zawodach udział wzięło ponad 400 zawodników z 36 klubów całego kraju.

Turniej zorganizowały wspólnie: Klub Karate Do Shotokan Dragon w Środzie Wielkopolskiej przy współpracy z Wielkopolskim Związkiem Karate w Poznaniu, pod patronatem Polskiej Federacji Karate Sportowego. Zawody przeprowadzono na 5 matach tatami, sędziowało 30 arbitrów PFKS, których poprowadził Sędzia Główny Pan Jarosław Adamski. XVII Dragon Cup 2011 objęty był patronatem prasowym Gazety Średzkiej.

Dragon Cup 2011 był pierwszą z pięciu imprez rankingowych objętych patronatem Wielkopolskiego Związku Karate, w trakcie których ma być wyłoniona kadra Wielkopolski karate na rok 2011. W zawodach wystąpiło 24 wychowanków Bartłomieja i Damiana Sołtysiaków z Pleszewskiego Klubu Karate. PKK Pleszew zajął w klasyfikacji medalowej 1 miejsce. Zloty medal w konkurencji kumite ind. młodzików +50kg zdobył Dawid Szymura, który wygrał 4 walki eliminacyjne, a w finale pokonał przed czasem 8-0 Damiana Tyczyńskiego z Bojanowski KK potwierdzając bardzo wysoką formę.

W konkurencji kumite młodzików -50kg medal brązowy zdobył Emil Szkudlarek. Dla Emila Szkudlarka był to udany debiut w zawodach. W walce repesażowej o brązowy medal Emil wygrał 6-0.

Złoty medal wywalczyła Barbara Sadowska w konkurencji kumite młodziczek +35kg. Basia zaprezentowała się znakomicie wygrywając w finale 1-0 Marię Jankowską z Bushido Bydgoszcz. Medal złoty zdobył w konkurencji kumie młodzików -40kg Sebastian Fibner. Sebastian zaprezentował się znakomicie wygrywając w finale 7-1. W konkurencji kumite orlików +35kg złoty medal zdobył Maksymilian Sadowski. W finale Maks wygrał 4-3 z zawodnikiem gospodarzy. Kolejny złoty medal zdobył Kamil Zagórski, który w finale spotkał się ze swoim kolegą klubowymKamilem Kałużnym. Walka była ozdobą turnireju. Długo ważyły się losy tej konkurencji. W normalnym czasie walka zakończyła się wynikiem remisowym 1-1. W dogrywce na na 2 sekundy przed końcem wynik był 5-5. W tym momencie Kamil Kałużny wykonał tzw. unik walki i dostał kare za unikanie walki. Walka zakończyła się zwycięstwem Kamila Zagórskiego 6-5. Kolejny złoty medal wywalczył Kacper Vogt. Kacper w walce eliminacyjnej pokonał znanego zawodnika Budokanu Wrocław Jeremi Jarema 4-3. W finale Vogt wygrał już gładko 5-0 z zawodnikiem z Poznania.

Złoty medal w kategorii kumite juniorów -70kg zdobył Artur Antkowiak, który w finale pokonał zawodnika z Krotoszyna po zacietej walce w dogrywce 7-6. Medal złoty w konkurencji juniorów młodszych zdobył Adam Konowalczyk. Adam w finale wygrał po zaciętej walce z zawodnikiem z Leszna 2-1. Ostatni złoty medal w konkurencji kumite juniorów – 60kg zdobył Maciej Drążewski. Wszystkie walki eliminacyjne Maciej wygrał bardzo zdecydowanie. Finał był bardzo zacięty. Maciej wygrał walke finałową 5-4.

Srebrny medal w konkurencji juniorów młodszych -55kg zdobył Bartłomiej Jenerowicz. W finale Bartek minimalnie uległ zawodnikowi z Shodan Zdun Wiktorowii Adamskiemu 0-1.

W zawodach wzieli udział także: Filip Vogt, Paulina Florczak, Weronika Michalak, Kacper Olejniczak, Miłosz Olejniczak, Jakub Konowalczyk, Maciej Śmigieski Po raz pierwszy w zawodach wzięli udział zawodnicy z PKK Pleszew z grupy początkowej: Michał Szymoniak, Dawid Sobkowiak oraz Jakub Kujawiński. Wszyscy wygrali po jednej walce ale odpadli z daszej rywalizacji w eliminacjach. Wszystkim gratulujemy wspaniałych wyników oraz rodzicom.