VIII MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W KARATE KROTOSZYN 27.11.2010

W zawodach wzięło udział 29 zawodników z Pleszewskiego Klubu Karate. Dużym sukcesem zakończył się występ wychowanków Bartłomieja i Damiana Sołtysiaków w VIII Mistrzostwach Wielkopolski w Karate.

Tytuły mistrzów Wielkopolski zdobyli Artur Antkowiak w konkurencji kumite juniorów plus 63 kg. Artur wspaniale się zaprezentował, wygrywając w finale z zawodnikiem gospodarzy. Drugi złoty medal zdobył po zaciętym finale Bartłomiej Jenerowicz w konkurencji kumite chłopców rocznik 98-97 -40kg.
Trzeci tytuł mistrzowski zdobył Dawid Szymura, który w dobrym stylu wygrał walki eliminacyjne, a w finale po zaciętej walce wygrał 2-0 w konkurencji chłopców rocznik 99-2000 plus 40 kg . W tej samej konkurencji brązowy medal wywalczył Mateusz Nawrocki. Czwarty złoty medal wywalczył Filip Vogt w konkurencji kumite chłopców 98-97–40kg. Filip wszystkie walki eliminacyjne wygrał zdecydowanie. W tej samej konkurencji piąte miejsce wywalczył Sebastian Fibner. Piąty tytuł mistrzowski zdobył Kacper Vogt w konkurencji kumite chłopców rocznik 2001 plus 30 kg. Finał tej konkurencji był wewnętrzna sprawa zawodników PKK Pleszew. Walka rozegrana była miedzy Kacprem Vogtem a Maksymilianem Sadowskim.
W konkurencji kumite chłopców rocznik 2001 -30 kg w pięknym stylu szósty złoty krążek dla Pleszewa dorzucił Kamil Zagórski. Siódmy tytuł mistrzowski wywalczyła faworytka konkurencji kumite dziewcząt rocznik 99-2000 plus 30kg Barbara Sadowska. Tym samym Basia potwierdziła swoja niezagrożona pozycje w konkurencji kumite dziewcząt. Ósmy tytuł mistrzowski wywalczył w konkurencji kumite juniorów -63kg Maciej Drążewski. Maciej zachwycił swoja formą wygrywając bezapelacyjnie wszytskie walki.
Dziewiąty tytuł mistrzowski wywalczył Krystian Żuchowski, w konkurencji kadetów plus 65kg. Finał tej konkurencji miał swoja dramaturgie. Krystian w regulaminowym czasie zremisował swoja walkę z zawodnikiem gospodarzy Miłoszem Pocztą. Dogrywka zakończyła się także wynikiem remisowym. Krystian Żuchowski wygrał walkę przez wskazanie sędziów 3-1. Tytuł wicemistrzoski zdobył Adam Konowalczyk przegrywając nieznacznie w finale z Kamilem Szaleskim z Leszna. Trzeba zaznaczyć, że Adam walczył z niewyleczoną kontuzją kręgosłupa.
Ponadto w zawodach wzięli udział: Sebastian Fibner, Aleksandra Antczak, Dominik Tarnawski, Konrad Tanaś, Olejnik Wiktoria, Maciej Śmigielski, Szkudlarek Emil, Szkudlarek Jan, Igor Stefaniak, Konowalczyk Jakub, Kaźmierski Maciej, Kałużny Kamil, Gracjan Garsztka, Jakub Bukowski.