VIII Zduny CUP 2010

13.11.2010 rozegrano VIII Zduny Karate Cup 2010 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy ZDUNY. 17 medali PKK Pleszew.

W zawodach uczestniczyło 29 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.

 

Turniej rozegrano pod auspicjami Polskiej Federacji Karate Sportowego i Wielkopolskiego Związku Karate w Sali Zespołu Szkół w Zdunach na 4 tatami pod przewodnictwem Sędziego Głównego Marka Zabiegały. Na starcie stanęło blisko 300 zawodników z 32 klubów z Polski.

Pleszewski Klub karate zajął 2 miejsce w klasyfikacji medalowej za drużyną gospodarzy zdobywając 6 złotych, 6 srebrnych oraz 5 brązowych medali. W konkurencji kata Pleszewski Klub karate zdobył 2 medale srebrny Weronika Michalak w konkurencji dziewcząt 2003 i młodsze oraz brązowy Kamil Zagórski w konkurencji chłopców rocz. 2001.

Złoty medal zdobyła Barbara Sadowska potwierdzając swoją dominacje w konkurencji kumite dziewcząt rocznik 2000-1999 +35kg. W konkurencji kumite dziewcząt -35kg srebrny medal wywalczyła Aleksandra Antczak.

Konkurencje kumite chłopców rocznik 2001 i młodsi -28kg zdominowali zawodnicy z PKK, Kamil Zagórski i Kamil Kałużny. Obydwoje w dobrym stylu dostali się do finału, w którym lepszy okazał się Kamil Kałużny (4-0).

Kolejny złoty medal złoty zdobył Kacper Vogt w konkurencji kumite chłopców 2001 i młodsi +28kg. Kacper w finale wygrał zdecydowanie z Jaremą Jeremi (Budokan Wrocław). Finał konkurencji kumite chłopców rocznik 2000-1999 +40kg był wewnętrzną sprawą zawodników PKK Pleszew. W finale spotkali się Emil Szkudlarek i Dawid Szymura. Dawid wygrał zdecydowanie i potwierdził swoją dominacje w tej kategorii. W tej samej konkurencji wystąpił Jan Szkudlarek któremu do wygrania brązowego medalu zabrakło odrobinę szczęścia. Brązowy medal zdobył Gracjan Garsztka, Gracjan zaskoczył wszystkich swoim uporem i twardością.

W konkurencji kumite chłopców 97-98 -40kg srebrny medal zdobył Maciej Kaźmierski.

W konkurencji kumite chłopców rocznik 97-98 -50kg złoty medal zdobył Bartłomiej Jenerowicz potwierdzają po raz kolejny swoja wysoką formę, w tej samej konkurencji brązowy medal zdobył Filip Vogt, przełamując złą passę z kilku ostatnich zawodów.

W konkurencji chłopców 97-98 +50kg dobry występ zanotował Adam Konowalczyk, nieznacznie ulegając w finale 1-0.

W konkurencji kumite chłopców 95-96 +60kg brązowy medal zdobył Krystian Żuchowski.

Ostatni złoty medal, szósty dla PKK wywalczył Maciej Drążewski, który uporał się ze wszystkimi swoimi rywalami przez przewagę techniczną (różnicą 8pkt). Gratulujemy wspaniałej formy.

Medal brązowy zdobył Artur Antkowiak w konkurencji chłopców rocznik 94-93 +60kg.

Piąte miejsca zajęli Igor Stefaniak, Maciej Śmigielski w kumite chłopców rocznik 2000-1999 -40kg. Maciej jeszcze na 2 sekundy przed końcem walki o wejście do finału prowadził 4-3 lecz popełnił błąd, który kosztował go utratą możliwości walki o złoty medal.Walkę o brązowy medal Maciej przegrał nieznacznie 1-0 z Kasperskim Norbertem Kostrzynski KK. Pozostali uczestnicy PKK to: Bonusiak Mateusz, Bukowski Jakub, Fibner Sebastian, Grudziak Rafał, Kaźmierski Marek, Konowalczyk Jakub, Kuś Konrad, Pezena Dawid, Sadowski Maksymilian, Szczepański Bartosz.

Następne zawody, w których wystąpią zawodnicy PKK Pleszew to Mistrzostwa Wielkopolski w 27 listopada, na które serdecznie zapraszamy.

Zawody w Krotoszynie odbędą na hali sportowej przy Zespole Szkół Nr2 z Oddziałami Integracyjnymi (Szkoła Podstawowa nr3 i Gimnazjum nr5), ul. Plac szkolny 1 w Krotoszynie.