IV Grand Prix Poland Łódź 2010

Zawodnicy PKK Pleszew wywalczyli 5 medali na IV Grand Prix Poland w Łodzi.

Na zawodach wystartowało około 400 zawodników z 44 klubów z Egiptu, Czech, Słowacji, Gruzji, Ukrainy, Łotwy oraz Polski. Pleszewski Klub Karate reprezentowało dziesięcioro zawodników, którzy wywalczyli pięć medali. PKK zostało sklasyfikowane na 17 miejscu na 44 klubów.

 

W konkurencji kumite młodzików -45kg znakomity występ zanotował Bartłomiej Jenerowicz, jeden z najlepszych zawodników pleszewskich, aktualny mistrz Polski młodzików.. W eliminacjach Bartek wygrał z Marcinem Żyżyńskim z Bushido Bydgoszcz 4-1. Następnie wygrał z Krystianem Świrskim (Samuraj Szczecin) 5-1. W walce półfinałowej nasz zawodnik spotkał się ze znanym zawodnikiem, mistrzem Ukrainy Mikhailem Gorodeckim. Reprezentant Ukrainy był faworytem tej konkurencji. Wszystkie poprzednie walki wygrywał przez przewagę techniczną(przewagę 8pkt.). Zawodnik z Pleszewa rozpoczął widowiskowym uderzeniem na głowę, technika została oceniona przez sędziów na 3 pkt. Zdenerwowany Ukrainiec zaatakował Pleszewianina który znakomicie skontrował piękną techniką ura mawashi-geri za którą również otrzymał 3 pkt. Ostatecznie Bartek wygrał 8-0. Była to sensacja ponieważ zawodnik z Ukrainy był faworytem tego turnieju. Po przegranej walce trener Ukraiński podszedł do Prezesa PKK i do trenera naszego zawodnika Bartka Sołtysiaka aby pogratulować. Zdziwił się że z takiej małej miejscowości pochodzi tak znakomity zawodnik. Sam trenuje w Kijowie w KK Vagr Kijów.

Srebrny medal wywalczyła nasza mistrzyni Polski Barbara Sadowska. Po wygranych walkach eliminacyjnych Basia spotkała się w finale z Elizą Gaweł z Atemi Bielsko Biała. Walka była bardzo wyrównana i w regulaminowym czasie zakończyła się wynikiem remisowym 0-0. W dogrywce lepsza okazała się reprezentantka Bielska Białej (wynik 1-0).

W kategorii żaków + 40kg wystąpił Dawid Szymura. W walkach eliminacyjnych Dawid rozprawił się z zawodnikami swoim atutowym kopnięciem mawashi-geri. W półfinałowej walce nasz zawodnik spotkał się z reprezentantem Ukrainy Nikitą Grikhovodov. Walka była bardzo wyrównana. W pewnym momencie Dawid zaatakował zawodnika z Ukrainy swoim koronnym uderzeniem ale sędziowie nie zaliczyli techniki. To zdekoncentrowało naszego zawodnika i zaważyło na losie pojedynku. W końcówce walki zawodnik ukraiński zdobył kilka pkt i wygrał z Dawidem. Do walki o brązowy medal Dawid przystąpił bardzo skoncentrowany. Dawid pokazał swoją determinacje, wyszkolenie zwyciężając zdecydowanie 4-0.

Drugi brązowy medal zdobył w kategorii młodzików +55kg Adam Konowalczyk. Adam przyjechał na zawody z bólem pleców lecz chęć sprawdzenia się i ranga zawodów zdecydowały o występie. Konowalczyk nie walczy jak na Mistrzostwach Polski, zdecydowanie i technicznie. Mimo lekkiej kontuzji Adam wywalczył brązowy medal.

Trzeci brązowy medal zdobył Maciej Drążewski w kategorii kadetów -63kg. Maciej przegrał z faworytem tej konkurencji Arkadiuszem Gmajem z Bonsai Tomaszów Mazowiecki. Warto dodać, że Drążewski startował w kategorii wagowej cięższej niż na Mistrzostwach Polski, różnica kilku kilogramów okazała się bardzo istotne. W walce o brązowy medal Maciej wygrał zdecydowanie z Filipem Petrygą z Atemi Warszawa 4-1. W tej samej konkurencji Krystian Żuchowski przegrał walkę o brązowy medal z Kacprem Formelą z Sakura Rumia 3-1.

Bardzo dobry występ choć bez sukcesu medalowego zanotował Jan Szkudlarek. Jasiu pechowo przegrał walkę o brązowy medal. Przegrana była sukcesem sędziów. Pomimo zadawanych ciosów Szkudlarkowi nie zaliczano technik. Podobnego pecha zaliczył Filip Vogt. W pierwszej walce zmierzył się z faworytem tej konkurencji Danem Kravcenko z Łotwy. Filip prowadząc 1-0 kilka sekund przed końcem walki został zaatakowany techniką liczona za 3 pkt. Vogt nie odpuścił przeciwnikowi i zaatakował techniką mawashi geri rónież licząną za 3 pkt. Niestety sędziowie nie zaliczyli techniki i ostatecznie Filip przegrał 3-1. W repasażach Filip wygrał z Szymonem Lichockim z Tornado Kalisz 2-0. O brązowy medal Vogt walczył z Mikhailem Gorodeckim. Walka była bardzo wyrównana ale niestety Filip przegrał 2-1 zajmując 5 miejsce.

Pozostali nasi zawodnicy Emil Szkudlarek, Maciej Kaźmierski odpadli w eliminacjach.

 

Wyniki zawodów:


Kumite dziewcząt:

 

Żaczki +45kg
1. Gaweł Eliza Atemi Bielsko Biała
2. Sadowska Barbara PKK Pleszew
3 .Walaszczyk Sonia Atemi Bielsko Biała
3. Abratańska Weronika Atemi Bielsko Biała

Kumite chłopców:


Młodziki -45kg
1. Jenerowicz Bartłomiej Pleszewski KK
2. Wiśniewski Wojciech Harasuto Łódź
3. Gorodecki Mikhail KK VAGR (UKR)
3.Król Michał Champion-Team Łódź

Żacy -40kg
1 Kravcenko Dan Fudzi S.C. Riga (LAT
2 Menke Mateusz Bonsai Tomaszów Maz
3 Żerek Michał Bonsai Tomaszów Maz.
3 Gorodecki Mikhail KK VAGR (UKR)
5 Vogt Filip Pleszewski KK

Żacy +40kg
1. Grikhovodov Nikita KK VAGR (UKR)
2. Filanowski Mikołaj Olimp Łódź
3. Kreilis Haralds-Kristans Shinri Jelgava (LAT
3. Szymura Dawid Pleszewski KK


Kadeci +55kg
1 Wójcik Jakub Champion-Team Łódź
2 Wujek Filip Champion-Team Łódź
3 Konowalczyk Adam Pleszewski KK
3 Śliwonik Krzysztof Harasuto Łódź

Kadeci -63kg
1 Nowak Marcin Tornado Kalisz
2 Gmaj Arkadiusz Bonsai Tomaszów Maz.
3 Drążewski Maciej Pleszewski KK
3 Formela Kacper Sakura Rumia
5 Żuchowski Krystian Pleszewski KK