Treningi w PKK Pleszew (2)

Od września rozpoczęliśmy treningi karate przygotowujące do nowego sezonu 2011/2012.

Treningi odbywają się w poniedziałki i czwartki o godzinie 18.00 na sali gimnastycznej ZSP nr 3 w Pleszewie oraz we wtorki, czwartki oraz piatki dla grupy sportowej.

Ćwiczenia maja charakter ogólnorozwojowy z elementami sztuk walki. Treningi prowadzą doświadczeni wielokrotni mistrzowie Polski.

Grupa początkująca przez kilka miesięcy będzie poznawała podstawowe zasady karate sportowego a trening będzie miał na celu m.in. rozwijać cechy motoryczne. Dużo gimnastyki oraz zasady dyscypliny obowiązujące na treningach karate będzie pozytywnie wpływać na zdrowie naszych przyszłych sportowców.

Młodzi sportowcy podjęli naukę tej pięknej dyscypliny sportowej jakim jest karate sportowe w dwóch ośrodkach:Pleszew i Gołuchów. Adepci mają za wzór dwukrotnego mistrza Europy oraz wielokrotnego mistrza Polski absolwenta AWF we Wrocławiu Bartłomieja Sołtysiaka. Bartek aktualnie pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego a popołudniami prowadzi treningi karate w Pleszewie i Gołuchowie. Jak wspomina chciałby aby któryś z młodych zawodników mógł kiedyś został mistrzem Polski. W treningach pomaga mu drugi trener karate Pleszewskiego Klubu Karate, aktualny mistrz Polski do 75kg Damian Sołtysiak. Razem także prowadza zajęcia na pływalni i sali gimnastycznej. Pomaga mu w tym dziele kilku wspaniałych biznesmenów Pleszewskich. Dzięki ich pomocy powstał w Pleszewie silny ośrodek karate. Wyniki z ubiegłego sezonu świadczą o silnym klubie i zaowocują kolejnymi sukcesami w zbliżającym się sezonie.