Mistrzostwa Świata Karate WKF Santa Cruz Hiszpania

X Mistrzostwach Świata Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF 25-29.10.2017 Santa Cruz Hiszpania

Czworo zawodników Pleszewskiego Klubu Karate reprezentowało barwy narodowe w X Mistrzostwach Świata Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF, które odbyły się w hiszpańskiej Teneryfie.

Marta Michalewicz (-59 kg juniorek) pokonała 2:1 Klarę Halodovą (Czechy), następną walke przegrała 0:4 z Frid Hjerpaasaen z Norwegii. Podobnie walczyła Magdalena Godlewska (+54 kadetek), która po zwycięstwie 1:0 nad Egipcjanką Habibą Elkhodary przegrała 0:1 z reprezentantką Salwadoru, Kimberly Oliva. Zwyciężczynie naszych zawodniczek przegrały swoje kolejne pojedynki, zamykając Polkom prawo walki w repesażach. Kacper Vogt (-76 kg juniorów) uległ już w pierwszym starciu 0:3 Turkowi Enesowi Bulutowi i zakończył udział w zawodach. Los młodszego brata podzielił Filip Vogt (U’21 do 75 kg). Najbardziej doświadczony z pleszewskich reprezentantów kraju wylosował Rosjanina Ali Nurmagomedova i poniósł porażkę 2:6. Walka Filipa była bardzo zacieta. Na 14 sekund do końca walki nasz zawodnik prowadził 2-0 aby ulec w końcówce 2-6. W zawodach uczestniczyło około 1700 zawodników ze 109 krajów.