Grand Prix Karate WKF Ostrava 2017

8 medali reprezentantów na międzynarodowym turnieju Karate GP Ostrawy w Czechach 4.11.2017.

W zawodach wystąpiło około 1000 zawodników, 109 klubów z 12 państw w tym 10 zawodników Pleszewskiego Klubu Karate.

Przede wszystkim największe osiągnięcie Magdaleny Godlewskiej, która dwukrotnie stawała na podium. Zawodniczka PKK zwyciężyła w kumite kadetek powyżej 55 kg, w drodze po triumf pokonując cztery rywalki: Weronikę Szczypkę (Shindo Cieszyn), Izabelę Szurowską (Rawicki Klub Karate) i dwie Słowaczki - Evę Kozarovą i Lukrecię Lachka. Magda sięgnęła po „brąz” w kumite open kadeteki. Na najwyższym stopniu podium stanął także Dawid Sobkowiak w kumite open kadetów. Pleszewski zawodnik zwyciężył kolejno Czecha Alexandra Mazmanova, Słowaka Marka Pavlaka, Czecha Martina Bednara, Słowaka Marka Simuna i w finale kolejnego Czecha, Martina Drabka. Blisko „złota” był też Michał Florczak (kumite młodzików; -52 kg), który po czterech zwycięskich potyczkach uległ w finale Słowakowi Filipowi Foltyn 0-2. Brązowe medale wywalczyli Julia Sworek (kumite U’10 dziewczynek; +30 kg), Konrad Tanaś (kumite juniorów; -65 kg) , Julia Grzelak (kumite młodziczek; -42 kg) oraz Bartłomiej Sołtysiak (kumite seniorów; +80 kg).