VENICE YOUTH CUP Wenecja 17-19.11.2017

VENICE YOUTH CUP 2017 & 26° VENICE SENIOR CUP
Dwa medale pleszewskich karateków.

W dniach 17-19.11.2017 został rozegrany prestiżowy międzynarodowy turniej karate w Wenecji z udziałem 1437 zawodników z 302 klubów z 30 krajów.

W zawodach udział wzięła Polska Kadra Narodowa, która potraktowała turniej jako jeden z ważnych startów przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Soczi w 2018r.

Pleszewski Klub Karate reprezentowało 5 zawodników Marta Michalewicz, Magdalena Godlewska, Dawid Sobkowiak, Kacper i Filip Vogt.

Efektem startu w turnieju w Wenecji to 2 medale, złoty Dawida Sobkowiaka i brąz Filip Vogta oraz jedno 5 miejsce Magdaleny Godlewskiej.

Bardzo wielkie osiągnięcie Dawida Sobkowiaka, który stanął na najwyższym podium w kumite kadetów +70kg. W drodze po złoty medal pokonał czterech rywali: Austriaka Sebastiana Schutza, dwóch Włochów Niccolo Mariottii i Fancesco oraz w finale Japończyka Maemoto Kanta 6-3.

Na najniższym podium stanął Filip Vogt w kumite U21 -75kg pokonują kolejno w eliminacjach Anglika Mitchella Thorpe, dwoje zawodników włoskich: Lauria Fabrizio, Guarguaglini Alessi, by w walce o finał uległ Włochowi Antonio Di Stefanio. W walce repasażowej bezpośrednio o medal brązowy pokonał Włocha Marco Pedemonti 9-1.

Piąte miejsce zajęła Magdalena Godlewska w kumite kadetek +54kg w bezpośredniej walce o brąz uległa zawodniczce Włoch.

Kacper Vogt startował w kumite juniorów -76kg, jego efektem były 2 wygrane walki. W zawodach w Wenecji uczestniczyła jeszcze Marta Michalewicz, która startowała w kumite juniorek -59 kg bez powodzenia wygrywają jedna walkę.