Międzynarodowy Turniej Nitra Słowacja 9.12.2017

Kolejny złoty medal Dawida Sobkowiaka na międzynarodowym turnieju w Nitrze Słowacja 9.12.2017

Dawid Sobkowiak we wpaniałym stylu jako reprezentant Polski wywalczył kolejny złoty medal w kumite kadetów +63kg. W dodze do finału rozprawi sie z 4 rywalami. W zawodach udział wzięła Polska Kadra Narodowa, która potraktowała turniej jako kolejny sprawdzian przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się 2-4 luty 2018 w Soczi Rosja. Pleszewski Klub Karate reprezentowało 2 zawodników Marta Michalewicz i Dawid Sobkowiak. Efektem startu w turnieju w Nitrze to złoty medal Dawida Sobkowiaka. Kolejny międzynarodowy sukces reprezentanta Pleszewskiego Klubu Karate. Dawid Sobkowiak, który stanął na najwyższym podium w kumite kadetów +63kg. W drodze po złoty medal pokonał czterech rywali: Słowaka Henricha Palfy, Norwega Madsa Saelida 5-4, Węgra Adama Schreibera 5-1 oraz w finale po zaciętym pojedynku kolejnego Słowaka Marka Pavlaka 5-4. W turnieju brała udział bez sukcesu Marta Michalewicz która w eliminacjach uległa Słowaczce Laurze Palinkaosova. W Swarzędzu w tym samym czasie odbył się Akademicki Puchar Polski Karate WKF, na którym udział wzieło 4 reprezentantów PKK Pleszew. Nasi zawodnicy startowali w barwach swoich uczelni. Efektem ich startu było wywalczenie 4 medali w konkurencji indywidualnych 3 srebrne i 1 brązowy, wszystkie w konkurencji kumite. Srebrne medale wywalczyli Maciej Drążewski do 67kg, Filip Vogt do 75kg oraz Adam Konowalczyk do 84kg, brązowy medal przypadł Krystianowi Żuchowskiemu. Medale na Akademickim Pucharze Polski są liczone do uzyskania stypendium sportowego.