Obóz Sportowy Karate Sieraków sierpień 2010

W dniach 5-18 sierpnia 2010r. Pleszewski Klub Karate zorganizował obóz sportowy karate w Centralnym Ośrodku Sportowo-Szkoleniowym TKKF w Sierakowie. Uczestnikami obozu byli członkowie klubu PKK. Celem obozu było przygotowanie młodych sportowców do zbliżającego się sezonu sportowego 2010/2011. Treningi odbywały się na obiektach COSSz TKKF w Sierakowie.

 

Podczas pobytu nasi zawodnicy wystartowali w zawodach karate oraz w Festynie sportowo- rekreacyjnym pod tytułem sportowe wakacje z TKKF.
Najlepsze wyniki podczas festynu osiągnęli: Barbara Sadowska, złoty medal w biegu z przeszkodami klasy 1-3 dziewcząt, w konkurencji tenisa stołowego dzieci klasy 1-3 podium zajęli w komplecie zawodnicy Pleszewskiego Klubu karate pierwsze miejsce Maksymilian Sadowski, drugie miejsce Mateusz Nawrocki oraz trzecie miejsce Filip Strzykalski. Maciej Kaźmierski w biegu na 300m zajął 3 miejsce tuż za zawodnikami z Poznania i Szczecina, dobry występ zanotował Mateusz Nawrocki zajmując piąte miejsce w konkurencji pływania na 25 m klasy 1-3 szkół podstawowych. W obozie uczestniczyło 21 członków PKK Pleszew oraz 4 wychowawców z głównymi trenerami klubu braćmi Bartłomiejem i Damianem Sołtysiakowie.

Na początku i końcu obozu każdy uczestnik obozu musiał przejść test sprawności fizycznej zgodnie z wymogami ministerstwa sportu i turystyki. Test był sprawdzianem szybkości, skoczności, siły, gibkości i wytrzymałości. Najlepszy wynik osiągnęli: Maciej Drążewski 31 pkt. i Bartłomiej Jenerowicz 29 pkt.

Pod koniec obozu obozowicze zwiedzili Zamek Opalińskich w Sierakowie.

Pobyt na obozie powinny przynieść w zbliżającym sezonie startowym wiele sukcesów sportowych. Najważniejsze starty nasi zawodnicy planują w październiku mistrzostwa Polski Shotokan, Mistrzostwa Wielkopolski w Krotoszynie oraz Puchar Polski we Wrocławiu.