XXXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów Karate WKF, Lębork

XXXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów Karate WKF, Lębork 10.03.2018. Bartłomiej Sołtysiak mistrzem Polski seniorów w Karate Olimpijskim.

Dużym sukcesem medalowym zakończyły się Mistrzostwa Polski w Karate olimpijskim reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate. W zawodach wystartowało 141 zawodników z 38 klubów.

Nasz Klub reprezentowało 6 zawodników w osobach: Bartłomiej Sołtysiak, Maciej Drążewski, Krystian Żuchowski, Adam Konowalczyk, Krystian Żuchowski, Mateusz Zarzecki, Filip Vogt. Multimedalistą został Bartłomiej Sołtysiak, który zdobył 3 medale. Najważniejszy sukces to wywalczenie złotego medalu i tytułu mistrza Polski w najcięższej kategorii wagowej kumite +84 kg. Tym samym zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate zapewnił sobie start na majowych Mistrzostwach Europy Karate Seniorów w Nowym Sadzie w Serbii. Bartłomieja Sołtysiaka miał jeszcze szanse wywalczenia drugiego złotego medalu w kumite seniorów open. Po wygraniu walk eliminacyjnych nasz zawodnik uległ kontuzji i nie mógł wystąpić w finale kumite open. Mógł się tylko zadowolić tytułem wicemistrzowskim.

Kolejny medal tym razem brązowy wraz z Maciejem Drążewskim, Mateuszem Zarzeckim, Adamem Konowalczykiem, Krystianem Żuchowskim oraz Filipem Vogtem w kumite drużynowym. Medal brązowy przypadł PKK Pleszew po pokonaniu 1-0 gospodarzy turnieju Shotokan Lębork. Nasi zawodnicy mieli jeszcze szanse na finał ale ulegli 3-0 Bodaikanowi Szczecin.

Wyniki Mistrzostw Polski Seniorów:

- złoty medal kumite ind. seniorów +84kg Bartłomiej Sołtysiak,

- srebrnym medal kumite ind. seniorów open Bartłomiej Sołtysiak,

- brązowy medal w kumite drużynowym Maciej Drazewski, Mateusz Zarzecki, Żuchowski, Adam Konowalczyk, Filip Vogt, Bartłomiej Sołtysiak.