Pomerania CUP Karate WKF Rumia 24-25.03.2018

Sześć medali Pleszewskiego Klubu Karate

W dniach 24-25 marca 2018 roku w Rumii odbył się międzynarodowy turniej POMERANIA CUP z cyklu Pomorska Liga Karate.

W zawodach wzięło udział 477 zawodników z 30 klubów. Pleszewski Klub Karate reprezentowała czwórka zawodników: Julia Grzelak, Marta Michalewicz, Michał Florczak i Konrad Tanaś. Jako pierwsze wystartowały zawodniczki Julia Grzelak i Marta Michalewicz odnotowując bardzo dobry występ.

Julia Grzelak startując w kategoriach kadetek (wagowej -47kg oraz Open) wywalczyła dwa brązowe medale. Natomiast Marta w kategorii kumite juniorek -59kg, po emocjonujących walkach eliminacyjnych z zawodniczkami Bodaikan Szczecin i Sakuria Rumia spotkała się w finale z Daviną Farrow. Po bardzo wyrównanej walce Marta uległa zawodniczce z Wielkiej Brytanii 0:1 ostatecznie drugie miejsce. W kategorii juniorek open po trzech dobrych walkach z zawodniczkami Bodaikan Szczecin, Sakuria Rumia i Gokken Chwaszczyno awansowała do finału, w którym zmierzyła się z Alicją Jaśkowiak zawodniczką Samuraj Szczecin.

Marta po bardzo dobrej i emocjonującej walce, wygrała pewnie 6:0 tym samym zdobywając złoty medal. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate. Michał Florczak w walce repasażowej o brązowy medal w kategorii kumite kadetów -52kg pokonał pewnie 8:0 zawodnika Sonkei Gdańsk Bartosza Tałanda.

Natomiast Konrad Tanaś po zaciętej walce pokonał zawodnika Legion Danila Kretova 1:0. W kolejnych walkach Konrad pewnie pokonał zawodników Samuraj Szczecin i Gokken Chwaszczyno po 6:0 awansując do finału. Niestety w finale, po bardzo wyczerpującej walce, musiał uznać wyższość zawodnik Bodaikan Szczecin Huberta Muśnickiego ostatecznie ulegając mu 0:2