XIV Puchar Świata Harasuto CUP Karate WKF

XIV Puchar Świata Harasuto CUP Karate WKF Łódź 7-8.04.2018 Dziesięć medali Pleszewskiego Klubu Karate

Wychowankowie braci Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków wywalczyli 10 medali w tym 2 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe na prestiżowym Pucharze Świata rozegranym w Łodzi, w którym wzięło udział ponad 700 zawodników z 75 klubów z 14 państw. W zawodach wystartowało 13 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.

W pierwszy dniu zawodów zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli 9 medali w tym 2 złote 3 srebrne i 4 brązowe zajmując w klasyfikacji generalnej 10 miejsce.

Złoty medal wywalczył w kumite seniorów Filip Vogt oraz Dawid Sobkowiak w kumite juniorów -76kg.

W drugim dniu zawodów reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate postarali się o medali tym razem srebrny wywalczony przez Maje Kolanowską, w kumite U10 -30kg w finale uległa zawodniczce Ulianie Baranowej z Ukrainy.