Mistrzostwa Polski Karate WKF Suchy Las 22.04.2018

Siedem indywidualnych tytułów mistrzów Polski na Mistrzostwach Polski Karate WKF reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate. Po raz kolejny pleszewscy karatecy udowodnili, że nalezą do najlepszych w karate w Polsce.

Tym razem reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate wystąpili tylko w konkurencjach indywidualnych wywalczając 9 medali w tym aż 7 złotych.

Tytuły mistrzowskie z ubiegłego roku obronili Magdalena Godlewska aktualna wicemistrzyni Europy z Sochi w Rosji. Magdalena Godlewska stoczyła 5 walk w konkurencji kumite juniorek młodszych +54kg.

Nasza utytułowana zawodniczka na światowych rankingach WKF znajduje się na 9 miejscu. Kolejny obroniony tytuł to złoty medal Marty Michalewicz w kumite juniorek -59kg.

Złoty medal i tytuł mistrza Polski obroniony został także przez Kacpra Vogta w kumite juniorów -76kg.

Filip Vogt także obronił swój tytuł z ubiegłego roku potwierdzając dominacje w kumite młodzieżowców -75kg.

Miła niespodziankę sprawił Jakub Konowalczyk zdobywając kolejny złoty medal w kumite juniorów +76kg.

Michał Florczak zdobył także tytuł mistrza Polski w bardzo mocno obsadzonej konkurencji kumite juniorów -52kg. Michał należy do najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce w kategorii kadetów.

Dawid Sobkowiak jako posiadacz brązowego medalu Mistrzostw Europy był „zmuszony” do wywalczenia złotego medalu. Jednak tytuł nie przyszedł m łatwo. W finale miał bardzo trudnego przeciwnika z Harasuto Łódź. Dawid przechylił szale zwycięstwa wygrywając 1-0.

Do zdobyczy medalowych PKK Pleszew dorzucił 2 brązowe medale Jakuba Margieli w kumite juniorów młodszych -57kg oraz Barbara Sadowska w kumite młodzieżowców +68kg.

Marta Michalewicz, Dawid Sobkowiak oraz Kacper Vogt zostali powołani jako reprezentanci kadry na turnieje kwalifikacyjne do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Argentynie.

Turnieje kwalifikacyjne odbędą się w Sofii oraz Umag Chorwacja.

Wyniki MP karate WKF:

Złote medale i tytuły mistrzów Polski:

- Michał Florczak – kumite juniorów młodszych -52kg,

- Magdalena Godlewska – kumite juniorek młodszych +54kg,

- Dawid Sobkowiak – kumite juniorów młodszych +70kg,

- Marta Michalewicz – kumite juniorek -59kg,

- Kacper Vogt – kumite juniorów -76kg,

- Jakub Konowalczyk – kumite juniorów +76kg, - Filip Vogt – kumite U21 -75kg,

Brązowe medale:

- Jakub Margiela – kumite juniorów młodszych -57kg,

- Barbara Sadowska – kumite U21 +68kg.