II Ogólnopolski Turniej Karate Pleszew 2010

Startowało 121 zawodników z 14 klubów.
Klasyfikacja medalowa najlepszych klubów:
1. Shodan Zduny 8 zł 4 sr 6 br
2. Pleszewski KK 6 zł 10 sr 21 br
3. Budokan Wrocław 6 zł 4 sr 2 br
4. Gottsu Kościan 4 zł 3 sr 4 br

Najlepsza zawodniczka: Michalewicz Marta - Gottsu Kościan (3 złote medale)
Najlepszy zawodnik:Bajorek Bartosz - Budokan Wrocław (4 złote medale)
Sędzią głównym był Piotr Babicz były selekcjoner kadry narodowej posiadacz 5 dan. Zawody odbyły się na 3 matach. Pleszewscy karatecy nie zawiedli oczekiwań zdobywając w sumie 37 medali w tym 6 złotych.

Zdobywcy złotych medali to Barbara Sadowska, która wygrała konkurencje kumite dziewcząt +35kg. W finale wygrała 1-0 z Leną Baranczenko Budokan Wrocław. Basia pokazała znakomita formie i zrewanżowała się zawodniczce za porażkę we Wrocławiu.

W kumite ind. chłopców rocznik 2001 zdecydowanie wygrał Kacper Vogt wygrywając większość walk przed czasem. W Finale spotkał się z zawodnikiem z Wrocławia Jaremi Jarema z którym uporał się 5-1. W kategorii kumite chłopców rocznik 2000-1999 -40 kg miła niespodziankę sprezentował Maciej Śmigielski, który w widowiskowy stylu wygrał walki w swojej kategorii. W kategorii kumite chłopców rocznik 2000-1999 +40 obfitowało w niespodzianki. Bezapelacyjnym faworytem był lider rankingu w Polsce w swojej kategorii wiekowej Dawid Szymura. Dawid popełnił kilka błędów i to kosztowało przegrał w walce o finał. W walce o brąz był już bardzo uważny i wygrał zdecydowanie. W tej kategorii finał był domena zawodników PKK Pleszew. W finale spotkali się Emil i Jan Szkudlarek. Nieznacznie lepszym okazał się Emil. W kategorii kumite chłopców rocznik 1998-1997 -45kg wygrał w bardzo dobrym pojedynku Filip Vogt. W finale spotkał się z swoim kolega klubowym Bartłomiejem Jenerowiczem. Pleszewski Klub Karate wygrał klasyfikację punktową zawodów zdobywając 81 pkt przed Budokanem Wrocław 58pkt.

II ogólnopolski Turniej Karate w Pleszewie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego zakończył się sukcesem nie tylko sportowym ale organizacyjnym. Zapraszamy na następny, turniej za rok, który odbędzie się w połowie czerwca przyszłego roku.