Kwalifikacje olimpijskie Umag Chorwacja

Dwoje zawodników z Pleszewa POWALCZY O OLIMPIJSKIE KWALIFIKACJE!

W dniach 29-30 czerwca 2018 roku, w Umag (Chorwacja) odbędzie się pierwszy w historii Karate, Turniej Kwalifikacyjny do Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży Buenos Aires 2018.

W trakcie dwóch dni zawodów zostaną wyłonione osoby, które jako pierwsze będą rywalizować o historyczne medale Igrzysk Olimpijskich w Karate.

Dwa dni turnieju zdecydują, kto jako pierwszy zakwalifikuje się na olimpiadę w Argentynie.

W Chorwacji wystartuje troje reprezentantów Polski, dwoje z nich należy do Pleszewskiego Klubu Karate. Marta Michalewicz, zajmująca 28. Miejsce Olimpijskiego Rankingu WKF – Kumite Juniorek -59kg oraz Kacper Vogt, będący na 64.

Miejscu Olimpijskiego Rankingu WKF – Kumite Juniorów +68kg w dniach 29 - 30 czerwca dowiedzą się, czy będą mieć szansę powalczyć o olimpijskie medale.

W odróżnieniu od Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, w Argentynie będą rywalizować zawodnicy w wieku 16 – 17 lat (urodzeni między 1 stycznia 2001 roku, a 31 grudnia 2002 roku) w 3 kategoriach wagowych kumite z podziałem na płeć.

Niestety zgodnie z decyzją MKOL na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży zabraknie konkurencji kata.

W związku z tym, na potrzeby Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, 5 kategorii wagowych kumite juniorów oraz 4 kategorie wagowe kumite juniorek zostaną połączone do 3 kategorii wagowych dla każdej z płci.

Proces rejestracji na zawody koordynuje Polski Komitet Olimpijski we współpracy z Polską Unią Karate. Po otrzymaniu numerów akredytacyjnych z systemu Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, troje zawodników w dniu dzisiejszym zostało oficjalnie zgłoszonych do udziału w turnieju kwalifikacyjnym.

O olimpijskie kwalifikacje będą walczyć:

– Marta Michalewicz (Pleszewski Klub Karate) – 28. Miejsce Olimpijskiego Rankingu WKF – Kumite Juniorek -59kg

– Krzysztof Szewczyk (KS Olimp Łódź) – 51. Miejsce Olimpijskiego Rankingu WKF – Kumite Juniorów -68kg

– Kacper Vogt (Pleszewski Klub Karate) – 64. Miejsce Olimpijskiego Rankingu WKF – Kumite Juniorów +68kg.

Już teraz życzymy wszystkim zawodnikom spełnienia ich marzeń o starcie w Buenos Aires !