Złota Marta Michalewicz na Gokken CUP 9.06.2018 Żukowo

Nasz mistrzyni Polski Marta Michalewicz jako jedyna reprezentantka PKK Pleszew wystartowała w kolejnej edycji Pomorskiej Ligi Karate Gokken CUP zdobywając dwa  złote medale.

Na zwodach wystąpiło 359 zawodników z 17 klubów. Marta Michalewicz to utytułowana zawodniczka jedna z trzech osób zakwalifikowanych do turnieju o wywalczenie startu na Igrzyska Olimpijskie w Buenos Aires w Argentynie. Aktualnie na światowych rankingach karate zajmuje 21 miejsce.

Marta Michalewicz wraz z Kacprem Vogtem oraz z Krzysztofem Szewczykiem Olimp Łódź będzie walczyła o olimpijki awans. Marta Michalewicz pochodzi z Kościana a na co dzień trenuje w Pleszewskim Klubie Karate.

Od września 2017 roku uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Pleszewie. Jej kolejne wyniki to promocja nie tylko Pleszewa ale rodzinnego miasta Kościana.

W tym roku Burmistrz Miasta i Gminy Kościana Michał Jurga nagrodził Martę Michalewicz wysoka nagrodą pieniężną. Ciekawostka jest, że z Kościana pochodzi również jej młodsza koleżanka, utytułowana Magdalena Godlewska aktualna wicemistrzyni Europy z Soczi 2018. Magdalena Godlewska planuje od tego roku uczęszczać do pleszewskiego liceum ze względu na możliwość trenowania w Pleszewskim Klubie Karate.

Trenerami Marty Michalewicz, Magdaleny Godlewskiej i Kacpra Vogta są bardzo znani bracia Damian i Bartłomiej Sołtysiakowie.

Wyniki:

Złote medale:

- Marta Michalewicz – kumite juniorek m-59kg,

- Marta Michalewicz – kumite juniorek open.