Karate 1 Youth League Umag 6-8.07.2018 Chorwacja

Wielki sukces Dawida Sobkowiaka reprezentanta Pleszewskiego Klubu Karate

Międzynarodowy sukces odniósł Dawid Sobkowiak, który wywalczył brązowy medal na prestiżowych turnieju Karate 1 Youth League rozegranym w chorwackim Umag w dniach 6-8.07.2018r. W kategorii Dawida kumite juniorów +76kg rywalizowało 47 zawodników z 32 krajów.

W pierwszej rundzie Dawid Sobkowiak miał wolny los, w kolejnej pokonał reprezentanta Bośni i Hercegowiny Eldina Mujagica 4-0, w trzeciej rundzie pokonał Chorwata Ivana Pehara 2-1.

W ćwierćfinale uległ Rosjaninowi Vadimowi Ruchko 0-3. Ponieważ jego przeciwnik zakwalifikował się do finału reprezentant PKK Pleszew uzyskał możliwość rywalizacji o brązowy medal w repasażach. W pierwszej walce repesażowej pokonał Macedończyka Vegima Murati 2-0. Bezpośrednio o brązowy medal pokonał Serba Mihajlo Arsovica przez wskazanie sędziowskie 4-1.

W zawodach wystartowało ponad 1800 zawodników z 74 krajów w tym pięcioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate: Magdalena Godlewska kumite kadetek +54kg, Marta Michalewicz kumite juniorek -59kg, Kacper Vogt kumite juniorów -76kg, Dawid Sobkowiak kumite juniorów +76kg oraz Filip Vogt kumite U21-75kg.