TURNIEJ KARATE WROCŁAW OPEN - 12.06.2010

136 zawodników z 15 klubów, w tym zawodnicy z Ukrainy rywalizowali we Wrocławiu w VI Edycji Turnieju Wrocław Open. W zawodach udział wzięło 13 zawodników Pleszewskiego Klubu Karate. PKK Pleszew w Klasyfikacji medalowej zajął 2 miejsce za Budokanem Wrocław.

Barbara Sadowska zdobyła 2 brązowe medale w konkurencji kata dziewcząt rocznik 00-99 oraz w konkurencji kumite. Złote medale zdobyli Dawid Szymura w kumite ind. chłopców rocznik 00-99 +30kg w finale wygrywając zdecydowanie na pkt. z Jakubem Wcisło Rawicz KK., Bartłomiej Jenerowicz w kumite ind. chłopców rocznik 95-97 –45kg również zdobył złoty medal. W finale Bartek wygrał po zaciętym pojedynku z zawodnikiem gospodarzy Zmierczakiem Markiem 4-2. Kolejny Złoty medal zdobył Konowalczyk Adam, który w konkurencji kumite ind. chłopców rocznik 97-95 +40kg zdecydowanie wygrał swoje pojedynki w większości przed czasem. W finale wygrał 11-3 z Dariuszem Piszczem Ścinawski KK. W Konkurencji kumite seniorów +70kg Tomasz Sołtysiak zdobył złoty medal wygrywając w finale z zawodnikiem gospodarzy Osmólskim Mateuszem 8-1.

Pozostałe medale brązowe zdobyli Maciej Drążewski w konkurencji kumite ind. chłopców 94-93r., Artur Antkowiak w konkurencji kumite ind. chłopców rocznik 94-93 -70kg oraz Krystian Żuchowski w konkurencji kumite ind. chłopców rocznik 95-96 +50kg. Dwa piąte miejsca zajęli Filip Vogt oraz Maciej KaĽmierski. W kata ind. chłopców rocznik 00-99 wystąpił Kacper Vogt który zajął piąte miejsce. Udział w zawodach wziął także w konkurencji kumite ind. chł. Rocznik 00-99 Maksymilian Sadowski.

Wyniki na wrocławskich to dobry prognostyk na II Ogólnopolski Turniej Karate o Puchar Burmistrza Pleszewa, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, które odbędą się 20 czerwca w ZSP Nr 1 w Pleszewie, na które zapraszamy.