21 Budapest Open Karate WKF 8-9.09.2018

Dwa medale wychowanków braci Sołtysiaków

W Budapeszcie wzięło udział ponad 1200 zawodników z 185 kluby z 37 państw w tym dziewięcioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate: Julia Grzelak, Magdalena Godlewska, Marta Michalewicz, Michał Florczak, Dawid Sobkowiak, Kacper Vogt, Filip Vogt, Konrad Tanaś i Bartłomiej Sołtysiak.

W bardzo silnie obsadzonym turnieju międzynarodowym zawodnicy PKK Pleszew wywalczyli dwa medale. Zawody rankingowe do Kadry narodowej Karate WKF.

Magdalena Godlewska w eliminacjach w kumite juniorek -59kg zwyciężyła Dunkę Clarę List 8-0, Czeszkę Nikolę Berkovą , Słowaczkę Zoję Zimnikovavą 2-0. W półfinale uległa w walce o finał Estonce Marcie Osipovej 0-3. W walce repasażowej o brązowy medal pokonała Dunkę Sarah Aakerman 2-1.

Natomiast Dawid Sobkowiak w drodze po medal w kumite juniorów +76kg pokonał Słoweńca Aleksa Klobasa 5-0, Rumuna Bence Eles 1-0 oraz w półfinale Węgra Daniela Franco 7-0. W finale Sobkowiak musiał uznać wyższość Słowaka Tomasha Kosę. Zawodnik ze Słowacji to nr 2 w rankingu na światowych listach WKF.

O prawdziwym pechu muszą mówić bracia Kacper i Filip Vogt, którzy zajęli piąte miejsca w swoich kategoriach. Kacper Vogt w walce o brązowy medal w kumite juniorów -76kg uległ przez dyskwalifikację ze Słowakiem Danielem Bagito. Filip Vogt w walce o brązowy medal w kumite U21 -75kg na kilka sekund przed końcem walki prowadził 2-0 z Estończykiem Erikiem Tolp by przegrać 3-2 w ostatniej sekundzie. Filip Vogt zajął także piąte miejsce w kumite seniorów -75kg przegrywając z Czechem Peterem Kubickim 1-0.

Marta Michalewicz zajęła siódme miejsce w kumite juniorek -59kg staczają w eliminacjach 2 walki. Pierwszą wygrana z Dunką Zofią Larsen 2-0. W kolejnej uległa Rosjance Annie Chernyshevą z późniejszą zwyciężczynią tej konkurencji. W repasażach Marta w pierwszej walce pokonała Węgierkę Zofię Szilagyi 3-0. W kolejnej uległa Słowaczce Laurze Palinkasovej plasując się ostatecznie na siódmym miejscu.

Konrad Tanaś w kumite U21 -60kg zajął siódme miejsce. W walce eliminacyjne uległ z późniejszym zwycięzcą Węgrem Peterem Feherem. W walce repasażowej o brązowy medal pokonał Ukraińca Saveliya Lobanova. W kolejnym starciu uległ przez wskazanie sędziowskie przy stanie 1-1 zawodnikowi Jakubowi Słocie Budokanu Wrocław.

Julia Grzelak kumite kadetek -47kg oraz Michał kumite kadetów -57kg odpadli w eliminacjach.

Bartłomiej Sołtysiak wystąpił w kumite seniorów +84kg staczając 2 walki pierwszą wygrana z Rosjaninem Maksimem Gorbatko. W drugiej przegranej przez wskazanie sędziowskie 3-2 przy stanie 1-1.

Wyniki PKK Pleszew:

- Magdalena Godlewska - brązowy medal w kumite juniorek -59kg,

- Dawid Sobkowiak- srebrny medal w kumite juniorów +76kg,

- Kacper Vogt – piąte miejsce w kumite juniorów -76kg,

- Filip Vogta – piąte miejsce w kumite U21 -75kg oraz w kumite seniorów -75kg,

- Marta Michalewicz – siódme miejsce w kumite juniorek -59kg,

- Konrad Tanaś – siódme miejsce w kumite U21 -60kg,

Trener Bartłomiej Sołtysiak