VII YAMABUSHI CUP 2018

12 medali reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.

W dniu 22 września 2018 r. w Osielsku k/Bydgoszczy po raz siódmy odbył się Ogólnopolski Turniej Karate "YAMABUSHI CUP".

W turnieju udział wzięło ok. 330 zawodników reprezentujących 26 Kluby Karate z terenu całej Polski. W klasyfikacji generalnej zawodów piąte miejsce zajął Pleszewski Klub Karate zdobywając 12 medali w tym 4 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe. Najbardziej "obsadzone" były konkurencje kumite open.

Na 4 finały w konkurencjach open zawodnicy z PKK Pleszew wystąpili w trzech. W kumite juniorek open Marta Michalewicz po wygraniu 3 walk eliminacyjnych w finale uległa 0-2 Izabeli Szurowskiej Rawicki Klubu Karate. W bardzo mocno obsadzonej konkurencji kumite juniorów open finał należał wyłącznie do reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.

W finale spotkali się Dawid Sobkowiak i Kacper Vogt uważani za faworytów tego turnieju. Oboje należą do czołówki europejskich juniorów karate. Ostatecznie po zaciętym pojedynku złotym medalistą został Kacper Vogt pokonując Dawida Sobkowiaka 2-0. W finale kumite seniorów open Bartłomiej Sołtysiak uległ przez wskazanie sędziowskie Michałowi Chojnowskiemu z Białostockiego Klubu Karate.

W kumite kadetów -63kg po złoty medal sięgnął Jakub Sworek pokonując w finale Michała Prytulę Białostocki KK 1-0. Kolejny finał w kumite kadetek -47kg wygrała Julia Grzelak pokonując w finale zawodniczkę gospodarzy Anielę Dzedzej 1-0. W kumite dziewcząt 8-9 lat złoty medal wywalczyła Julia Sworek pokonując w finale Agnieszkę Gumienna z Lęborka 3-0. Bardzo blisko złotego medalu był Jakub Margiela, który w finale kadetów -57kg uległ przy stanie 2-2 (tzw. pierwszym pkt) Jakubowi Kiszko z Białostockiego KK. W finale kumite dziewcząt 8-9 lat -27 kg Maja Kolanowska uległa przy stanie 1-1 Gabrieli Tarasienko z Inowrocławia, tutaj też zaważył tzw. pierwszy pkt.

Miłą niespodziankę sprawił od września trenujący w Pleszewskim Klubie Karate Jan Podolski, który wywalczył brązowy medal w kumite chłopców 10-11 lat -35kg.

- Jan Podolski - kumite chłopców 10-11 lat -35kg,

- Michał Florczak - kumite kadetów -57kg.

W dniach 5-7 października 2018 r. w Bielsko - Białej zostanie rozegrany jeden z największych turniejów w Europie w karate WKF (karate olimpijskie), w którym wezmą udział reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate. Liczymy na kilka medali w tym prestiżowym turnieju. Wyniki turnieju w Bielsko-Białej zaliczane są do wyłonienia polskiej kadry narodowej karate WKF.