19 TH Euro Grand Pilsen Czechy 13-14.10.2018

Dwa medale reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate na prestiżowym turnieju karate w Czechach.

W czeskim turnieju uczestniczyło ponad 900 zawodników z 156 klubów z 19 państw w tym sześcioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.

Bardzo dobrze zaprezentował się Dawid Sobkowiak, który wywalczył złoty medal w kumite juniorów +76kg.

W finale Sobkowiak pokonał aktualnego mistrza świata Duńczyka Frederick Petersen. Był to udany rewanż za przegrany finał na Polish Open w Bielsko Biała w ubiegłym tygodniu.

Drugi medal tym razem srebrny dla pleszewskich karateków wywalczył Filip Vogt w kumite U21 -78kg.

W finale Filip Vogt nieznacznie uległ 4-3 Słowakowi David Podsklan.

Magdalena Godlewska zajęła 5 miejsce w kumite juniorek-59kg przegrywając walkę o brązowy medal z Czeszką Laurą Potisk.

W zawodach Pilznie wzięli udział także Julia Grzelak w kumite kadetek -47kg, Michał Florczak kumite kadetów 57kg, Marta Michalewicz kumite juniorek -59kg oraz Kacper Vogt kumite juniorów -76kg.

Trenerzy Bartłomiej i Damian Sołtysiakowie.