Youth League Karate 1 Cancun Meksyk 27-28.10.2018

Srebrny medal Dawida Sobkowiaka w kumite juniorów +76kg /Pleszewski KK/

W dniach 27-28.10.2018 W meksykańskiej miejscowości Cancun odbył się jeden z największych turniejów obu Ameryk karate wkf w światowej lidze młodzieży karate, w której wystąpiło ponad 500 zawodników z 32 krajów w tym czworo reprezentantów z Polski.

Pleszewski Klub Karate reprezentowało dwójka zawodników Kacper Vogt kumite juniorów -76kg oraz Dawid Sobkowiak kumite juniorów +76kg.

Kolejny bardzo dobry występ zanotował Dawid Sobkowiak zdobywając srebrny medal w tym prestiżowym turnieju. Dawid Sobkowiak aktualnie zaliczany jest do najlepszych juniorów na świecie w karate WKF/karate olimpijskie/. Urasta do rangi najbardziej rozpoznawalnego polskiego karateki. Ma już duże sukcesy w tym roku, m.in. pokonanie najlepszych karateków na świecie w tym aktualnego mistrza świata Duńczyka Frederika Petersena, Amerykanina Iveya Brandena oraz Białorusina Artsema Liavonchyka. Dawid Sobkowiak to aktualny brązowy medalista Mistrzostw Europy Sochi 2018 Rosja.

Dawid Sobkowiak po wygraniu eliminacji w amerykańskim turnieju w finale po bardzo zaciętym pojedynku uległ nieznacznie 2-3 z zawodnikiem gospodarzy meksykaninem Diazem Ramiro.

W amerykańskim turnieju wziął udział Kacper Vogt /Pleszewski Klub Karate/, który pechowo ukończył rywalizacje na 7 miejscu w kumite ind. juniorów -76 kg. W walce repasażowej o brązowy medal przy stanie 4-1 dla Kacpra Vogta zawodnik meksykański uległ kontuzji i za wykluczenie z dalszej walki rywala Kacper Vogt został zdyskwalifikowany karą hansoku /decyzja bardzo kontrowersyjna/ spowodowała odpadniecie z dalszej rywalizacji Pleszewskiego karateki.

Drugi medal w kumite ind. juniorów -68 kg brązowy dla barw Polski zdobył Krzysztof Szewczyk wychowanek trenera Macieja Gawłowskiego Olimp Łódź.

Kacper Vogt i Dawid Sobkowiak to wychowankowie braci Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków.