46 Mistrzostwa Europy Kadetów, Juniorów U-21 w Karate Aalborg 08-10.02.2019 r.

V miejsce Magdaleny Godlewskiej

Tym razem bez sukcesów medalowych reprezentantów PKK Pleszew.

Najlepiej z pleszewskiego teamu wypadła Magdalena Godlewska, która zajęła 5 miejsce w kumite juniorek -59kg.

Na mistrzostwach Europy Magdalena Godlewska stoczyła łącznie 5 walk w tym 3 zwycięskie. Pierwsza walka wygrana 3-1 z Finką Siiri Rantanen, druga wygrana z Węgierką Zsofią Baranyi 3-0, Trzecia walka przegrana z przyszłą mistrzynią Europy Rosjanką Anną Chernysevą 0-3. W repasażu czwarta walka wygrana przez wskazanie sędziowskie z reprezentantką Bośni i Hercegowiny Ema Selman. W bezpośrednim starciu o brązowy medal nasza reprezentantka przegrała po bardzo wyrównanym pojedynku nieznacznie 1-2 z reprezentantką Ukrainy Oksaną Bazeliuk.

O dużym pechu musi mówić Dawid Sobkowiak, który jechał na ME jako faworyt. Dawid solidnie się przygotowywał do najważniejszego europejskiego turnieju w 2019 roku. W rankingach światowych w kumite osiągnął bardzo wiele. Bezpośrednio przed ME zajmował 5 miejsce. Europejskich championat obfitował w wiele niespodzianek. W pierwszej walce spotkał się z mistrzem Europy Rosjaninem Sergiejem Kalininem z którym zremisował 3-3. Rosjanin uzyskał tzw. pierwszy pkt i on wygrał. Później Rosjanin uległ w eliminacjach i zablokował Sobkowiakowi rywalizacje w repasażach.

Także o dużym pechu może mówić Kacper Vogt, który wygrał pierwsza walkę z Anglikiem Haidari Mohsenem 6-1. W kolejnej walce Kacper przegrał przez wskazanie sędziowskie z Turkiem Hasanem Arlsanem choć w przekroju całego starcia był zawodnikiem zdecydowanie lepszym.

Nie powiodło się także Filipowi Vogtowi, który uległ w pierwszej walce reprezentantowi Czarnogóry Stefanowi Gojcevic 0-2.

W ME w Danii wzięło udział czterech reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate:

- Magdalena Godlewska - kumite juniorów -59kg,

- Kacper Vogt - kumite juniorów -76kg,

- Dawid Sobkowiak - kumite juniorów +76kg,

- Filip Vogt - kumite U21 -75kg,

Trener Bartłomiej Sołtysiak

Trzy brązowe medale to dorobek polskiej kadry narodowej karate startujących na mistrzostwach Europy kadetów, juniorów i U-21 w duńskim Aalborgu. Na najniższym stopniu podium stanęli Sara Elwart, Kinga Harast i Hubert Jarocki.