39 GRAND PRIX SLOVAKIA 23-24.02.2019

Trzy medale wychowanków braci Sołtysiaków w Bratysławie.

W 39 Grand Prix Slovakia w Bratysławie wzięło udział 1535 zawodników z 203 kluby z 22 państw w tym siedmioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate: Julia Grzelak, Magdalena Godlewska, Marta Michalewicz, Michał Florczak, Dawid Sobkowiak, Kacper Vogt, Filip Vogt.

W bardzo silnie obsadzonym turnieju międzynarodowym zawodnicy PKK Pleszew wywalczyli 3 medale. Zdobywcą 2 medali został Kacper Vogt, który wywalczył złoty medal w kumite juniorów -76kg oraz medal brązowy w kumite młodzieżowców -84kg. W walce o złoty medal w kumite juniorów Kacper Vogt pokonał kolejno Czecha Matysa Maly, Słowaka Matusa Galla, Węgra Botond Kapdebo.

W półfinale pokonał Chorwata Aleksandra Kalabica 1-0 i w finale po zaciętej walce Słowaka Patrika Seboka 1-0. W kumite młodzieżowców U21 -84kg w pierwszej walce uległ Rosjaninowi Maxymovi Gayvoronskiy 3-4. Ponieważ Rosjanin wszedł do finału co pozwoliło Kacprowi Vogtowi walczyć w walkach repasażowych o brązowy medal w których kolejno wygrał z Austriakiem Niklasem Horrman, Węgrem Marcellem Knirschem i bezpośrednio o brązowy medal pokonał Chorwata Igora Vrbana.

Trzeci medal wywalczyła Magdalena Godlewska, która w walkach eliminacyjnych pokonała kolejno Węgierkę Zsofie Udvari, Słowaczkę Zoję Zimnkovalovą, reprezentantkę Kazachstanu Valeriye Rudakovą. W starciu o finał uległa Chorwatce Petrą Nuić. W repasażu o brązowy medal pokonała Słowaczkę Karolinę Canovą 2-0.

Bardzo blisko brązowego medalu był Dawid Sobkowiak, który bezpośrednio o brązowy medal przegrał z reprezentantem Kazachstanu pomimo prowadzenia na pkt. 2-0 został zdyskwalifikowany za kary, zajmując ostatecznie piąte miejsce.

Michał Florczak w walce repasażowej o brązowy medal uległ Rosjaninowi Maksimovi Marian. W sumie Michał Florczak stoczył 5 walk w tym wygrał 3.

Filip Vogt w kumite młodzieżowców U21 -75kg wygrał 3 walki i 2 przegrał zajmując ostatecznie 5 miejsce ulegając w decydującym pojedynku o brązowy medal Duńczykowi Larsen Mads Virbergowi 2-1.

Marta Michalewicz wygrała jedna walkę z Węgierką Andreą Meszaros 3-2 i jedną walkę przegrana z Włoszką Valentiną Pacino 2-1. Julia Grzelak w pierwszej walce w kumite kadetek -47kg uległa Słowaczce Ninie Kvasnicovej 3-2.

Turniej w Bratysławy jest zaliczany jako zawody rankingowe do kwalifikacji kadry narodowej karate wkf. Kolejnymi turniejami na terenie kraju będą w 2019 roku: Tczew Energa Karate Cup 15-17.03.2019, Harasuto CUP w Łodzi 6-7.04.2019, Central Poland Open w Pleszewie 18-19.05.2019 oraz Polish Open Bielsko Biała 11-13.10.2019.