XXV Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży Dragon Cup 2.03.2019

15 medali najmłodszych karateków PKK Pleszew.

Startowało 356 zawodników z 29 klubów w tym 16 wychowanków braci Sołtysiaków.

Pleszewski Klub Karate reprezentowali: Maja Kolanowska, Mariusz Kierzek, Julia Polaczyk, Julia Sworek, Wiktoria Wolniak, Jakub Sworek, Jakub Margiela, Nikola Buczkowska, Dawid Wojtczak, Piotr Buczkowski, Szymon Buczkowski, Jakub Biskup, Stanisław Pestka, Wojciech Pestka, Paweł Spychalski, Jan Podolski.

Na zawodach w Środzie Wlkp. reprezentanci PKK Pleszew wywalczyli 15 medali w tym 3 złote, 8 srebrnych i 3 brązowe.

Najlepiej wypadła dwukrotna złota medalistka Wiktoria Wolniak. Wiktoria nie miała sobie równych w kumite dziewcząt 10-11 lat +35 kg i open.

Pierwsze starty w barwach PKK Pleszew i to z dobrym wynikiem zaliczyli bracia Stanisław i Wojciech Pestka. Stanisław wywalczył w kumite młodzików srebrny medal a Wojtek brązowy w kumite juniorów.

Jak zawsze bardzo dobrze zaprezentowała się Maja Kolanowska – złoty medal w kumite dziewcząt 8-9 lat -30kg.

Julia Polaczyk wywalczyła 2 srebrne medale w kumite młodziczek +45kg i open.

Zdobywczynią 2 medali, srebrnego i brązowego została Julia Sworek w konkurencji kumite dziewcząt 10-11 lat open i +35kg.

Wyniki PKK Pleszew:

Złote medale:

- Maja Kolanowska - kumite dziewcząt 8-9 lat -30kg,

- Wiktoria Wolniak - kumite dziewcząt 10-11 lat +35kg,

- Wiktoria Wolniak - kumite dziewcząt 10-11 lat open,

Srebrne medale:

- Julia Polaczyk - kumite młodziczek 12-13 lat open,

- Julia Polaczyk - kumite młodziczek +45kg,

- Dawid Wojtczak – kumite chłopców 10-11 lat -40kg,

- Stanisław Pestka - kumite młodzików +50kg,

- Julia Sworek - kumite dziewcząt 10-11 lat open,

- Jakub Margiela - kumite juniorów -61kg,

- Jakub Sworek - kumite juniorów młodszych +63kg,

- Paweł Spychalski - kumite juniorów młodszych open,

Brązowe medale:

- Julia Sworek - kumite dziewcząt 10-11 lat +35kg,

- Wojciech Pestka – kumite juniorów -68kg,

- Paweł Spychalski - kumite juniorów młodszych +63kg,

- Mariusz Kierzek – kumite juniorów młodszych -63kg,

Piąte miejsca:

- Nikola Buczkowska – kumite młodziczek -45kg,

- Jakub Biskup – kumite chłopców 10-11 lat -40kg,

- Wojciech Pestka – kumite juniorów open,

Siódme miejsca:

- Jakub Biskup – kumite chłopców 10-11 lat open,

- Szymon Buczkowski – kumite chłopców 10-11 lat -35kg.