XXV Międzynarodowy Turniej Karate RADA REGENTÓW 2019

XXV Międzynarodowy Turniej Karate Rada Regentów, Zawadzkie 09.03.2019 7 medali dla pleszewskich karateków

W XXV Międzynarodowym Turnieju Karate Rada Regentów przystąpił do rywalizacji przystąpiło ponad 280 zawodników z 24 klubów z Czech, Słowacji i Polski. Zawody przeprowadzono w kategoriach wiekowych: dzieci 6, 7, 8, 9, 10, 11 lat, młodzików 12-13 lat, kadetów 14-15 lat, juniorów 16-17 oraz seniorów.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata indywidualnym i drużynowym, kumite na fantomach i kumite czyli walce sportowej. Pleszewski Klub Karate wywalczył 7 medali w tym 3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy.

Dwa medale wywalczyła Maja Kolanowska, która w kumite dziewcząt 8-9 lat była bezkonkurencyjna zdobywając złoty medal. Nasza najmłodsza zawodniczka wystąpiła także w starszej wiekowo konkurencji, w kumite dziewcząt 10-11 lat -34kg, w której zajęła 2 miejsce.

W tej samej konkurencji bardzo udany debiut w zawodach zaliczyła Wiktoria Jopek, która wywalczyła brązowy medal. Wiktoria Jopek stoczyła łącznie 3 walki w tym 2 wygrane.

Złoty medal na kolejnych zawodach wywalczyła Wiktoria Wolniak, która nie miała sobie równych w kumite dziewcząt 10-11 lat -40kg.

Trzeci złoty medal zdobyła Michał Florczak uważany w konkurencji kumite kadetów -57 kg jako za najlepszego zawodnika w Polsce. Srebrny medal wywalczył Jakub Sworek, który nie mógł walczyć w finale z powodu kontuzji.