VII Otwart turniej karate Kostrzyn 2010

W zawodach startowało 160 osób z 16 klubów z terenu Wielkopolski, w tym 5 zawodników z PKK Pleszew, Barbara Sadowska, Maksymilian Sadowski, Emil Szkudlarek, Adam Konowalczyk i Sebastian Fibner. Zwycięzców poszczególnych konkurencji uhonorowano medalami, dyplomami i pucharami oraz najlepszych zawodników wspaniałymi pucharami. Złoty medal zdobył Sebastian bo zaciętym pojedynku 4-1 z Mikołajem Antkowiakiem. Sebastian wygrał wszystkie swoje walki bardzo zdecydowanie i pewnie.

Po raz pierwszy na zawodach wystąpił najmłodszy zawodnik PKK Pleszew Maksymilian Sadowski. Swój udany występ potwierdził brązowym medalem w kumie chłopców rocznik 00-99 -30kg. Maksiu bo tak go zwiemy w klubie był bardzo zdeterminowany aby wystąpić w swoim pierwszym występie w konkurencji kumite. Swoja pierwsza walkę wygrał 3-2, później w półfinale przegrał 0-1 z Szalewskim Krzysztofem z Leszna. Ostatecznie Maksiu zdobył brązowy medal wygrywając walkę repasażową.

Bardzo dobry występ zanotował Adam Konowalczyk który wygrał swoje walki eliminacyjne w większości przed czasem. A w finale po bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziów przegrał walkę o złoty medal 5-4. Brązowy medal w konkurencji dziewcząt kumite rocznik 00-99 +30kg. Plon medalowy byłby wiekszy ale w zawodach nie wystąpił kontuzjowany Dawid Szymura, Maciej Kaźmierski oraz Filip Vogt.