XV Puchar Świata Harasuto CUP Karate WKF

XV Puchar Świata Harasuto CUP Karate WKF Łódź 6-7.04.2019 r.

Dziewięć medali Pleszewskiego Klubu Karate

Wychowankowie braci Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków wywalczyli 9 medali w tym 4 złotych, 1 srebrny i 4 brązowe na prestiżowym Pucharze Świata rozegranym w Łodzi, w którym wzięło udział ponad 900 zawodników z 108 klubów z 13 państw.

W zawodach wystartowało 11 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate. Z udziału w turnieju musiał zrezygnować jeden z pretendentów do medalu z powodu kontuzji Filip Vogt.

W pierwszy dniu zawodów zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli 7 medali w tym 3 złote, 1 srebrne i 3 brązowe zajmując w klasyfikacji po pierwszym dniu 2 miejsce.

W klasyfikacji generalnej po dwóch dniach ostatecznie PKK Pleszew zajął 7 miejsce.

W tej edycji Pucharu Świata bardzo trudno było o medale. Wysoki poziom sportowy zapewnili reprezentanci kadry z Danii, Ukrainy Szkocji i Anglii. Pomimo wysokiego poziomu nasi reprezentanci nie zawiedli i po raz kolejny odgrywali pierwszoplanowe role.

Złote medale w pierwszym dniu turnieju zapewnili sobie Michał Florczak w kumite kadetów -57kg pokonując w finale Słowaka Jakuba Cernika, brązowego medalistę Mistrzostw Europy. Kolejny złoty medal wywalczył po zaciętych i stojących na najwyższym poziomie światowym Kacper Vogt. Kacper Vogt pokonał w finale reprezentanta Ukrainy Oleksandra Zlobina.

Dawid Sobkowiak kolejny raz potwierdził dominacje w kumite juniorów +76kg pokonując w finale Słowaka Marosa Janovcika.

Bardzo dobrze zaprezentowały się Magdalena Godlewska i Marta Michalewicz. Magdalena Godlewska wywalczyła srebrny medal ulegając w finale reprezentantce Ukrainy Katerinie Sadovskiej 0-2.

Brązowy medal wywalczyła Marta Michalewicz, która w walce o medal pokonała reprezentantkę Danii Maje Fehmerling 2-0.

Brązowy medal w kumite kadetek -47kg wywalczyła Julia Grzelak pokonując Dominikę Szatkowską Gokken 3-0.

Bardzo dużą i miłą niespodziankę sprawiła najmłodsza reprezentantka pleszewskiego teamu Maja Kolanowska. Do kolekcji pleszewskich karateków Maja Kolanowska dorzuciła 2 medale złoty w kumite dziewcząt U12 -35kg w finale pokonała reprezentantkę Ukrainy Ulianę Baranovą 2-1 oraz brązowy medal w kumite dziewcząt U10 -30kg w bezpośredniej walce repasażowej o brązowy medal reprezentantkę Ukrainy Valerię Nalbatovą 7-0.

Był to drugi krajowy turniej rankingowy Polskiej Unii Karate. Następny odbędzie się w Pleszewie 18-19 maja pod nazwą 6 th Central Poland Open.

Wyniki PKK Pleszew:

Złote medale:

- Maja Kolanowska - kumite dziewcząt U12 -35kg,

- Michał Florczak - kumite kadetów-57kg,

- Kacper Vogt - kumite juniorów -76kg,

- Dawid Sobkowiak - kumite juniorów +76kg,

Srebrne medale:

- Magdalena Godlewska - kumite juniorek -59kg,

Brązowe medale:

- Maja Kolanowska - kumite dziewcząt U10 -30kg,

- Julia Grzelak - kumite kadetek -47kg,

- Marta Michalewicz - kumite juniorek -59kg,

- Bartłomiej Sołtysiak - kumite seniorów +84kg..