MISTRZOSTWA POLSKI AZS W KARATE WKF Wrocław 2010

W sobotę 22 maja 2010r we Wrocławiu na Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego ul. Chełmońskiego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski. W turnieju w konkurencji kumite indywidualnym mężczyzn wadze +84kg bardzo dobry start odnotował zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate Tomasz Sołtysiak. Zawody odbyły przed lipcowymi Akademickimi Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Podgoricy Czarnogóra 15-18.07.2010r.

 

Zawodnik PKK Pleszew zdobył srebrny medal dzięki wygranym walkom eliminacyjnym. W finale spotkał się z ubiegłorocznym mistrzem Polski Tomaszem Kundziczem z Elbląga. Finał był powtórzeniem ubiegłorocznych Mistrzostw Polski. Tym razem Sołtysiak był lepiej przygotowany do walki ze swoim konkurentem. Przy stanie 2-0 wydawało się że Pleszewianin wygra wagę wydarzyła się mała niespodzianką, Tomasz Sołtysiak niefortunnie uderzył Kundzicza doprowadzając do kontuzji i do niezdolności do dalszej walki przeciwnika. Sędziowie zakwalifikowali technikę Tomka Sołtysiaka za przekroczenie przepisów i ukarali pleszewianina dyskwalifikacją.

Tomasz Sołtysiak zdobywając srebrny medal MP zapewnił sobie stypendium sportowe na rok 2010/2011. Pleszewianin jest studentem II roku PWSZ w Kaliszu na kierunku fizjoterapia.

Wynik:
1. Tomasz Kundzicz PWSZ Elbląg
2. Tomasz Sołtysiak Pleszewski Klub Karate
3. Przemysław Studziński PWSZ Elbląg
3. Adrian Filip ŁKKS Łódź