KARATE1 YOUTH LEAGUE - UMAG Chorwacja 5-7.07.2019

Srebrny medal Dawida Sobkowiaka w kumite juniorów +76kg.

Wielki sukces Dawida Sobkowiaka, który potwierdził swoim występem na jednym z największym turniejów na świecie przynależność do ścisłej czołówki w światowym rankingu karate WKF w kategorii juniorów +76kg, w którym zajmuje 2 miejsce.

Nasz reprezentant w drodze do finału pokonał 5 zawodników. Kolejno Słowaka Janovcik Marosa 4-2, Ukraińca Zhukovskyi Yana 9-0, Białorusina Haiko Mikitahukovskyi przez wskazanie sędziowskie prz stanie 0-0, Holendra Najdi Issama 2-0, w półfinale pokonał przez tzw. pierwszy pkt przy stanie 3-3 Irlandczyka MCCarthy Chrisa

W finale uległ zawodnikowi z Kosowa Gashi Melosa 3-2.

Pozostali reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate: Bardzo dobrze zaprezentował się Kacper Vogt, który w kumite juniorów -76kg zajął 7 miejsce wygrywając 3 walki.

Magdalena Godlewska w kumite juniorek -59kg wygrała 2 walki i w kolejnej rundzie odpadła po przegranej walce z Japonką Onishi Teruhną.

Julia Grzelak w kumite juniorek młodszych -47kg oraz Michał Florczak odpadli po pierwszej rundzie.

Trenerami zawodników Pleszewskiego Klubu Karate są Bartłomiej i Damian Sołtysiakowie Reprezentanci z polskich klubów wywalczyli 2 srebrne medale, drugi medal wywalczył Antoni Stępniewski Olimp Łódź w kumite młodzików +55kg