Mistrzostwa Świata Karate Shotokan Odivelas Portugalia 2019

Bartłomiej Sołtysiak piąty na świecie

W Portugalii w miejscowości Odivelas w dniach 20-22.09.2019 odbyły się Mistrzostwa Świata Karate Shotokan z udziałem 450 zawodników biorących udział w 1029 osobokonkurencjach. Polska reprezentacja liczyła 13 zawodników startujących 4 kategoriach wiekowych: młodzik, kadet, junior i senior.

Najlepiej z reprezentacji Polski spisali się seniorzy w kumite - Berenika Prządka i Bartłomiej Sołtysiak zajęli piąte miejsca i byli bardzo blisko o wejścia do półfinałów.

Bartłomiej Sołtysiak wygrał 4 walki w eliminacjach wszystkie walki przed czasem. Wygrane walki z Niemcem Robinem Winters, Szkotem Ryan Smith, Szwajcarem Robin Graf oraz z Rosjaninem Valentin Goncharenko. W walce o brązowy medal uległ Rosjaninowi Popov Vsevolod.

Ostatecznie Bartłomiej Sołtysiak został sklasyfikowany na piątym miejsce w silnej obsadzonej konkurencji kumite z pośród 74 seniorów z 21 krajów.