International Bełchatów Cup 2010

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” Bełchatów. Do rywalizacji przystąpiło około 253 zawodników z 19 klubów. Pleszewski Klub Karate reprezentowali 5 zawodników: Kacper Vogt Filip Vogt, Bartłomiej Jenerowicz, Dawid Szymura, Krystian Żuchowski. Nasi zawodnicy zdobyli 2 brązowe medale. Osiągnięty wynik przez zawodników jest zadowalający tym bardziej, że w ostatnim okresie byli obciążeni wieloma startami.

Bardzo dobry występ zanotował Filip Vogt który wywalczył brązowy medal w konkurencji kumite ind. chłopców 10-11 lat do 40kg. W walce eliminacyjnej przegrał przez wskazanie przy stanie 0-0 ze zwycięzcą tej konkurencji Mateuszem Rzeźniczakiem Harasuto Łódź. W walce o brąz Vogt spotkał się z Damianem Rollem. W tej walce Filip miał zdecydowana przewagę i wygrał pojedynek 2-0.

W konkurencji kumite chłopców 10-11 lat plus 40 kg Dawid Szymura, który odczuwając skutki kontuzji zaprezentował się dobrze zajmując 5 miejsce. Piąte miejsce zajął również Krystian Żuchowski w konkurencji kumite ind. chłopców 14-15 lat -63 kg. W konkurencji drużynowej kumite chłopców 12-13 lat nasi zawodnicy w składzie Bartłomiej Jenerowicz, Filip Vogt i Dawid Szymura oraz Kacper Vogt zajęli trzecie miejsce.

Wszystkich kibiców sportów walki zapraszamy na II Ogólnopolski Turniej Karate, który odbędzie się 20 czerwca w Pleszewie na Sali gimnastycznej w ZSP Nr 1.