Mistrzostwa Świata Karate WKF Santiago Chile.

Historyczny sukces! Dawid Sobkowiak został brązowym medalistą Mistrzostw Świata Karate WKF

W Santiago de Chile odbywają się Mistrzostwa Świata Karate WKF. Dawid Sobkowiak reprezentujący na co dzień barwy Pleszewskiego Klubu Karate wywalczył brązowy medal w kumite juniorów +76 kg w dniu 25.10.2019r.

W eliminacjach wygrał 3 walki, kolejno z reprezentantem Boliwi 4-0, Bułgarii 3-0, Chorwacji 3-0 w półfinale nasz zawodnik uległ z zawodnikiem gospodarzy, ale w walce o brąz w tzw. „małym finale” pokonał reprezentanta Słowacji Marosa Janovcika 2:0.

To wielki triumf zarówno jego, jak i trenerów: Bartłomieja i Damiana Sołtysiaków. Sukces jest o tyle cenniejszy, że to pierwszy dla Polski medal w historii wywalczony właśnie w tej kategorii wiekowej, a więc wśród juniorów.

Dawid Sobkowiak to jeden z najbardziej utytułowanych i najlepszych karateków młodego pokolenia w Polsce i chluba Pleszewskiego Klubu Karate. Regularnie zdobywa medale zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na mistrzostwa świata juniorów pojechał pierwszy raz i od razu zdobył medal.

To pierwszy krążek w tej kategorii, a zarazem trzeci wywalczony przez Polaków. Pierwszy w historii zdobył dwa lata temu Krzysztof Szewczyk z Olimpu Łódź w kumite juniorów młodszych -63 kg. Drugi medal na MŚ w Chile z najcenniejszego kruszcu wywalczył Dominik Dziuda w kumite juniorów młodszych -57kg zawodnik Olimpu Łódź.

Na Mistrzostwach Świata Karate WKF w Chile wystąpiło 3 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate: Dawid Sobkowiak kumite kumite juniorów +76kg, Kacper Vogt kumite U21-84kg zajął 11 miejsce oraz Filip Vogt kumite U21-75kg.

Rodzice Dawida oraz organizatorzy drugiej już zbiórki finansowej dla Dawida chcieli wszystkim serdecznie i szczerze podziękować przede wszystkim tym, którzy przyłączyli się do zrzutki i tym, którzy pomogli finansowo poza zrzutką oraz za wszystkie udostępnianie zrzutki. Dzięki Waszej pomocy Dawid mógł wystartować w Mistrzostwach Świata w Chile gdzie zdobył brązowy medal.