Austrian Karate Championscup Hard 18.01.2020

Duży sukces międzynarodowy reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate

Turniej w Austrii to jeden z najbardziej prestiżowych zawodów karate WKF w Europie. Był to dla wielu reprezentacji ostatni turniej przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Budapeszcie na Węgrzech już 7-9 luty 2020. W tym doborowym towarzystwie bardzo dobrze zaprezentowali się Kacper Vogt zdobywca złotego medalu oraz Dawid Sobkowiak i Michał Florczak zdobywcy brązowych medali. To jest dobry prognostyk przed zbliżającym się Championatem na Węgrzech.

Na zawodach startowało około 600 zawodników z 135 klubów z 13 krajów w tym troje reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.

Kacper Vogt drodze po złoty medal pokonał kolejno Niemca Azoo Laury 3-0, Szwajcara Souto Ebiner Hermes 3-1, w półfinale Austriaka Hormana Nikolasa 2-0 oraz w finale Niemca Littich Stanislava 5-0.

Dawid Sobkowiak w drodze po brązowy medal wygrał z Wagnera Mikę przez wskazanie sędziowskie, Niemca Ericka Ehbrechta 3-0. W kolejnej uległ przez wskazanie sędziowskie Szwajcarowi Niklasovi Barth. W bezpośredniej walce repasażowej o brązowy medal pokonał Wocha Puppo Matteo 10-2.

Michał Florczak w walce o brązowy medal pokonał Szwajcara Andreja Vranjesa 4-0, w kolejnej Niemca Floriana Kahla 3-0. W następnej walce uległ przez wskazanie sędziowskie Szkotowi Benowi Woodsowi. W walkach o brązowy medal pokonał Szwajcara Giana Galuori 9-0 a bezpośrednia walk o brązowy medal pokonał kolej Fabio Hermanna 5-0.