40 GRAND PRIX SLOVAKIA 22-23.02.2020

Trzy medale pleszewskich karateków

Siedmioro zawodników Pleszewskiego Klubu Karate wzięło udział w bardzo silnie obsadzonym turnieju na Słowacji w dniach 22-23.02.2020.

W zawodach wzięło udział ponad 1500 zawodników i zawodniczek z 214 klubów z 32 państw.

Debiut najmłodszej zawodniczki Pleszewskiego Klubu Karate Mai Kolanowskiej można uznać za bardzo udany. Zawodniczka występująca w kumite dziewcząt U12 -30kg wygrała w pierwszej walce ze Słowaczką Denisą Bojanovą 2-0. oraz w kolejnej z Poliną Ivanovą z Ukrainy 6-0 Kolejna walka to z Słowaczką Natalią Krancovą 0-2. W repasażu o brązowy medal wygrała ze Łotyszką Sofij Berzin 2-0.

Do bardzo udanego startu może zaliczyć Julia Grzelak, która także wywalczyła brązowy medal Rywalizująca w kumite juniorek młodszych -47 kg zawodniczka pokonała w pierwszej walce Węgierkę Laurę Gaspar 2-1. W drugiej rundzie po zaciętej remisowej walce 2-2 ze Słowaczką Niną Kvaśnicovą nasza zawodniczka uległa przez wskazanie sędziowskie. Ponieważ zwyciężczyni Juli Grzelak Weszła do finału Julia Grzelak mogła rywalizować w repasażach tzn. w walkach o brązowy medal. W pierwszej walce repasażowej pokonała przez wskazanie sędziowskie Marcelinę Sabiniarz Biofeed Shuto z Polski, w kolejnej także przez wskazanie sędziowskie ze Słowaczka Veroniką Jalvowiczerovą. W walce o brązowy medal pokonała zdecydowanie 7-0 Annę Domnitask z Ukrainy.

Dawid Sobkowiak po raz pierwszy debiutował w kumite U21 +84kg z powodzeniem zdobywając brązowy medal.W pierwszym starciu pokonał 2-0 Javana Stangenberga z Niemiec. W kolejnej rundzie uległ Kazachowi Tynysbekowi Nurtiles 0-4. W repasażach w pierwszej rundzie pokonał Węgra Petera Zsibę 1-0. A walce o brązowy medal pokonał Krzysztofa Michalskiego z Yamabushi 4-0. Bardzo blisko brązowego medalu w kumite juniorów +76kg był Dawid Sobkowiak, który bezpośrednio o brązowy medal przegrał z reprezentantem Kazachstanu pomimo prowadzenia na pkt. 2-0 został zdyskwalifikowany za kary, zajmując ostatecznie piąte miejsce.

Turniej w Bratysławy jest zaliczany jako zawody rankingowe do kwalifikacji kadry narodowej karate wkf.