Mistrzostwa Europy Karate WKF Tampere Finlandia 20-22.08.2021

Sukces zawodniczki Pleszewskiego Klubu Karate Magdaleny Godlewskiej na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy Karate WKF w Tampere 2021.

Mistrzostwa Europy Karate WKF odby ł y si ę w dniach 20-22.08.2021 w Tampere w Holandii. Pleszewski Klub Karate Reprezentowali Magdalena Godlewska w kumite U21 -61kg, Julia Grzelak kumite juniorek -48kg oraz Dawid Sobkowiak w kumite U21 -84kg.

Magdalena Godlewska w pierwszej rundzie pokona ł 5-1 Austriaczk ę Hann ę Devigili.

W drugiej rundzie uległa z faworytką, późniejszą mistrzynią Europy 1-3 reprezentantce Luksemburga Kimberly Nelting.

W repasażach wygrała trzy walki pokonując 3-0 Szwajcarkę Valentinę Picht. W kolejnej rundzie pokonała 3-1 reprezentantkę Macedonii Magdalenę Bozhinovską oraz bezpośrednio o brązowy medal pokonała 2-0 reprezentantkę Belgii Celine Pottiez.

Julia Grzelak w kumite juniorek -48 kg zwyciężyła w pierwszej rundzie wysoko 6-0 reprezentantkę Grecji Emilię Tsetsou, by w kolejnej rundzie ulec 1-5 reprezentantce Czech Andrei Kvetonovej, która nie awansowała do finału uniemożliwiła naszej zawodniczce rywalizację w repasażach.

Dawid Sobkowiak wyst ą pi Ł W kumite U-21 -84 kg ulegaj ą C2-3 reprezentantowi Turcji Muhammedowi Tamyuksellem zosta ł wyeliminowany z turnieju poniewa ż przeciwnik Nie zakwalifikowa ł si ę do FINA Ł U CO zablokowa ł O szanse wyst ± pienia wagowo repasa Z ach.

Trenerem naszych zawodników JEST Barta ł omiej wiec ł tysiak trener Kadry Narodowej asystent.

Wyjazd Magdaleny Godlewskiej został d ofinansowany przez Gmin ę Ko S Cian.