IV Puchar Wielkopolski w Karate Sportowym

Pleszewski Klub Karate najlepszym klubem w klasyfikacji kumite w Wielkopolsce
Siedem złotych i siedem pucharów dla PKK Pleszew
Wspaniałe zakończenie 2010 podopiecznych braci Sołtysiaków.

W zawodach startowało 300 zawodników z  26 klubów w tym 18 zawodników z Pleszewskiego Klubu Karate. Dużym sukcesem zakończył się występ wychowanków Bartłomieja Sołtysiaka w IV Pucharze Wielkopolski w Karate Sportowym.
Siedem złotych medali i Pucharów Wielkopolski, dwa srebrne i cztery brązowe medale zdobyli zawodnicy PKK Pleszew.
Pierwszy puchar i złoty medal zdobył Kamil Zagórski w konkurencji kumite żaków -30kg. Wspaniały występ i wszystkie walki wygrał niezagrożony ani przez chwilę.
Drugi puchar i złoty medal zdobył po zaciętym finale Kacper Vogt w konkurencji żaków -40kg. Kacper na kilka sekund przed końcem walki prowadził 2-0 i w ostatniej sekundzie razem z przeciwnikiem zadał technikę tzw. kopnięcie mawashi-geri. Sędziowie zaliczyli technikę Kacprowi i Vogt wygrał 4-0. W tej samej konkurencji wystąpił Maksymilian Sadowski który musiał zadowolić się piątym miejscem.

Trzeci puchar i złoty medal zdobył po wygraniu walk eliminacyjnych Dawid Szymura w konkurencji żaków +40kg.
W finale spotkał się z kolegą klubowym Gracjanem Garsztką. Gracjan dotarł to finału po wygraniu 2 walk eliminacyjnych.
Czwarty puchar i złoty medal zdobył Filip Vogt w konkurencji młodzików -40kg. Filip swoją bardzo dobrą techniką udowodnił, że zdobycie srebrnego medalu na Pucharze Polski we Wrocławiu nie było przypadkiem. Walki eliminacyjne wygrał bez większych trudności i bardzo zdecydowanie. Piąty Puchar i złoty medal zdobył Adam Konowalczyk w konkurencji młodzików +50kg. Adam po krótkiej przerwie w występie na zawodach spowodowanej kontuzją powrócił ze wspaniałym sukcesem wygrywając w konkurencji młodzików ponad 50kg. Stoczył 3 wygrane i trudne walki odczuwając jeszcze nie wyleczona kontuzję.W tej samej konkurencji wystąpił Mikołaj Jurgawka, który zajął 5 miejsce.
Szósty Puchar i złoty medal zdobył w konkurencji juniorów młodszych +60kg.Konkurencja Krystiana obfitowało w dramatyczne walki w większości z dogrywkami.Żuchowski w finale walkę wygrał przez wskazanie 3-0.Siódmy Puchar i złoty medal w sposób bezapelacyjny i bardzo zdecydowany w konkurencji juniorów -65kg zdobył Maciej Drążewski. Maciej stoczył cztery dobre i widowiskowe Walki.W tej samej konkurencji Artur Antkowiak zdobył brązowy medal. Jedyny medal srebrny w konkurencji kata rocznik 2003 i młodsi zajęła najmłodsza zawodniczka PKK Pleszew Weronika Michalak. Weronika potwierdziła swoje umiejętności w trudnej technicznej konkurencji kata. Srebrny medal po kontrowersyjnym werdykcie sędziów wywalczyła Barbara Sadowska w konkurencji kumite żaczek +30kg.W tej samej konkurencji o brązowy medal walkę przegrała Joanna Łyskawa zajmując ostatecznie piąte miejsce. Bartłomiej Jenerowicz tym razem zdobył brązowy medal w kategorii kumite młodzików -50kg. Pozostałe brązowe medale zdobyli Maciej Śmigielski w konkurencji kumite żaków -40kg. Maciej bardzo dobrze zaprezentował się w walkach eliminacyjnych gdzie m.in. zastosował trudne techniki uraken geri (uderzenie odwrócona ręką na głowę).
Na zakończenie zawodów Pleszewski Klub karate został nagrodzony Pucharem za zwycięstwo konkurencji kumite najlepszego klubu w Wielkopolsce. Nagrodę odebrał Prezes Klubu Józef Sołtysiak. Nagrodę wręczył prezes Wielkopolskiego Związku Karate Cezary Gręda. Pozostali zawodnicy uczestniczący w zawodach to Maciej Jurgawka, Dawid Pezena, Jakub Konowalczyk, Joanna Łyskawa, Sadowski Maksymilian.