Joomla 1.6 wird benötigt!

Puchar Polski Karate WKF Kalisz 2011

W dniu 24 września na Hali Arena w Kaliszu został rozegrany jeden z najważniejszych turniejów w karate Puchar Polski Karate WKF. Wystąpiło ponad 380 zawodników z 38 klubów w tym siedemnastu wychowanków braci Sołtysiaków.

Wielkim i spektakularnym sukcesem zakończył się występ reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate, którzy powiększyli swoje konto medalowe o kolejne jedenaście medali w tym sześć złotych, trzy srebrne i dwa brązowe.

Duży sukces i sporą niespodziankę sprawił Tomasz Sołtysiak, który zdobył w prestiżowej konkurencji kumite open seniorów złoty medal i Puchar Polski.
Tomasz Sołtysiak po wygranych trudnych walkach eliminacyjnych w finale spotkał się z wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, Europy i Świata Bartoszem Głowackim z Kaisho Białystok. Głowacki jest aktualnym drużynowym wicemistrzem świata juniorów Chicago 2011 oraz Mistrzem Polski Karate Shotokan.
Sołtysiak po pasjonującym i widowiskowym finale pokonał swojego utytułowanego przeciwnika 9-8. Sukces Pleszewianina nie odbył się bez uwagi selekcjonera kadry Polski Marka Ołowskiego z Białegostoku. Sukces Tomka jest tym większy, że jego przeciwnik nie przegrał walki od ponad roku na polskich zawodach.

Poza dużym sukcesem Sołtysiaka nasi pleszewscy karatecy stoczyli jeszcze osiem zaciętych finałów, w których triumfowali w pięciu.

Bardzo dobrze zaprezentowali się Kamil Kałużny, który wygrał konkurencje kumite żaków – 34kg. Kamil wystąpił pierwszy raz na zawodach tej rangi i to z sporym sukcesem. W finale Kamil wygrał po zaciętym pojedynku z Michałem Majszutowiczem Bodaikan Szczecin. W tej samej konkurencji wystąpił Kacper Vogt, który odpadł w pierwszej walce przez kontakty.

Trzecim wygranym przez naszych zawodników finale była wygrana w dobrym stylu przez Filipa Vogta w kumite młodzików -40kg. Filip w drodze do finału zmierzył się kolejno z: 8-0 z Mitułą Adrianem Hitotsu Ostrzeszów, 5-0 z Łukaszem Bartoszewskim Zarzewie Prudnik oraz w półfinale 4-0 z Damianem Luciński Budokan Wrocław. W finale Vogt wygrał z Bartoszem Bajorkiem 3-0 Budokan Wrocław.

W czwartym wygranym finale wystąpił Jan Szkudlarek. Przeciwnikiem Szkudlarka w finale był Kamilem Nadrowski z Champion Łódź. Walka zakończyła się wynikiem 1-0 dla naszego zawodnika. Wygrana Jana Szkudlarka przyniosła mu złoty medal i Puchar Polski w konkurencji kumite +55kg młodzików.

Bardzo dobry wstęp zanotował Emil Szkudlarek, który w bardzo dobrym stylu wygrał konkurencje kumite młodzików -55kg. Emil wygrał trzy walki eliminacyjne by w finale wygrać 3-2 z Mikołajem Filanowskim z Olimp Łódź. W tej samej konkurencji wystąpił Dawid Szymura, który zdobył brązowy medal wygrywając w repasażach z Janem Grzelakiem Budokan Wrocław 6-0. Gdyby nie kontrowersyjna decyzja w półfinale Dawid walczyłby w finale z Emilem Szkudlarkiem.

Szósty zwycięski finał należał do Bartłomieja Jenerowicza. Bartek wygrał konkurencje kumite młodzików -50kg. W finale Jenerowicz pokonał 1-0 Mateusza Menke Bonsai Tomaszów Mazowiecki zdobywając szósty złoty medal i Puchar Polski dla barw Pleszewa.

Nasi zawodnicy wystąpili jeszcze w trzech finałach ulegając swoim przeciwnikom zdobywając srebrny medal. W konkurencji kumite żaków +40kg Mateusz Nawrocki zdobył srebrny medal. W konkurencji kumite juniorów -61kg srebrny medal przypadł Maciejowi Drążewskiemu choć z przebiegu walki złoty medal w ocenie obserwatorów należał się naszemu zawodnikowi. Trzeci srebrny medal zdobył Artur Antkowiak w konkurencji kumite juniorów -68kg.

Medal brązowy w dobrym stylu wywalczył Adam Konowalczyk w konkurencji kumite juniorów młodszych – 63kg.

Udział na zawodach bez sukcesów medalowych zaliczyli: Barbara Sadowska 5 miejsce w kumite młodziczek +50kg, Maksymilian Sadowski 5 miejsce w kumite żaków -40kg, Maciej śmigielski 5 miejsce w kumite młodzików -40kg, Krystian Żuchowski 5 miejsce w kumite juniorów młodszych -70kg oraz Sebastian Fibner, który przegrał walkę eliminacyjną. Pleszewski Klub Karate zajął drugie miejsce w klasyfikacji medalowej za Harasuto Łódź a przed Kumade Łódź. Wygrane w poszczególnych konkurencja dało sporo punktów w rankingu na najlepszych zawodników w Polsce. Złote medale gwarantowały 20 pkt. w rankingu PZK.