XX Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Karate WKF

W dniu 1.10.2011 w hali sportowej Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy odbyły się XX Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Karate. PKK Pleszew nalepszym zespołem w kumite. W rywalizacji startowało 140 zawodników z 14 Klubów Karate. W Legnicy wystąpiło 13 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate. Pleszewscy karatecy sięgnęli po 5 tytułów mistrzostw Ziemi Legnickiej. W sumie wystąpili w ośmiu finałach, których pięć było zwycięskich.

Nasi zawodnicy zdobyli 11 medali w tym 5 złotych, trzy srebrne i trzy brązowe. Filip Vogt wygrał konkurencje kumite młodzików -45kg wygrywając cztery pojedynki 5-2 z Luciński Damianem Budokan Wrocław, 8-1 z Kaźmierskim Maciejem,3-0 oraz w finale pokonał 1-0 Jakuba Boreckiego Kamikaze Szczecin. W tej samej konkurencji wystąpił Maciej Kaźmierski, który uplasował się na trzecim miejscu wygrywając w repasażach 6-3 z Damianem Lucinskim Budokan Wrocław. W konkurencji kumite młodzików -50 kg wystąpił z powodzeniem Maciej Śmigielski, który zdobył złoty medal wygrywając w finale 2-1 Szymona Harwata Kamikaze Szczecin. Barbara Sadowska wygrała konkurencje młodziczek -50kg wygrywając w finale z Natalią Kowal Tora Legnica. Bardzo dobry wystąp zanotował Bartłomiej Jenerowicz, który rozprawił się zdecydowanie ze swoimi konkurentami w większości przed czasem. W finale w konkurencji kumite juniorów młodszych -pokonał przed czasem 8-0 Krystiana Jordana Tora Legnica. Dawid Szymura w wykazał się wysoka formą wygrywając konkurencje młodzików -55kg. Dawid wygrał 7-1, 5-2 i w finale pokonał Gabriela Zacharka Kamikaze Szczecin 5-1.

Po srebrne krążki sięgnęli w konkurencji żaków +35kg Maksymilian Sadowski ulegając w finale Patrykowi Naturalnemu Dwójka Bełchatów, w konkurencji kumite młodzików +55kg Jan Szkudlarek, który po wygranych walkach eliminacyjnych w finale uległ nieznacznie Piotrowi Słocie Budokan Wrocław. Finał był bardzo wyrównany, kilka technik zadanych przez Szkudlarka było nie zaliczonych przez arbitrów dzięki czemu nasz zawodnik uległ 6-10.
W trzecim przegranym finale kumite juniorów – 68kg, wystąpił Artur Antkowiak, który uległ Wojciechowi Słomianowi Dwójka Bełchatów, w tej samej konkurencji po brązowy medal sięgnął Maciej Drążewski.

Po brązowe medale w konkurencji żaków -35kg sięgnął Kacper Vogt, który po pasjonującym półfinale, w którym wynik był bardzo kontrowersyjny w repasażu wygrał zdecydowanie w walce o brązowy medal Wiktorem Jędzrzejczykiem Atemi Bielsko Biała. Piąte miejsce w kumite juniorów -76kg zajął Krystian Żuchowski. Piąte miejsce w kumite żaków +35kg zajął Jakub Konowalczyk.

Wyniki PKK Pleszew:

Złote medale:
- Filip Vogt – kumite młodzików -45kg,
- Maciej Śmigielski - kumite młodzików -50kg
- Dawid Szumura - kumite młodzików -55kg,
- Barbara Sadowska – kumite młodziczek -50kg,
- Bartłomiej Jenerowicz – kumite juniorów młodszych -52kg,

Srebrne medale:
- Maksymilian Sadowski – kumite żaków +35kg,
- Jan Szkudlarek – kumite młodzików -+55kg,
- Artur Antkowiak – kumite juniorów -68kg,

Brązowe medale:
- Kacper Vogt – kumite żaków – 35kg,
- Maciej Kaźmierski – kumite młodzików -45kg,
- Maciej Śmigielski – kumite młodzików -45kg,
- Maciej Drążewski – kumite juniorów – 68kg,


Piąte miejsca:
- Jakub Konowalczyk – kumite żaków -+35kg,
- KrystianŻuchowski – kumite juniorów -76kg,

Klasyfikacja medalowa w kumite:

1. PKK Pleszew 5 złote, 3 srebrne, 4 brązowe.

2. Tora Legnica 4 złote, 8 srebrne, 8 brązowe.