12 Puchar Europy Grand Prix Pilsen 2011

W dniach 1-2 października 2011 w czeskim Pilźnie odbył się 12 Puchar Europy w Karate. Zawody zostały rozegrane na Hali sportowej TJ Lokomotiv Pilzno, w którym wystąpiło ponad 800 zawodników z 19 państw, w tym sześcioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate: Barbara Sadowska, Maksymilian Sadowski, Kacper Vogt, Filip Vogt, Maciej Drążewski oraz Jan Szkudlarek.

Najwyższą pozycję w europejskim turnieju zajął Maciej Drążewski, który został sklasyfikowany na 7 miejscu w konkurencji kumite juniorów -61kg. Maciej w eliminacjach pokonał reprezentanta Czech Kutta Tomasa TJK CB Czechy 2-0. W ćwierćfinale Maciej trafił na późniejszego zwycięzcę tej kategorii Węgra Petera Sante GKH HUN, przegrywając 2-4. W pojedynku repasażowym o brązowy medal Drążewski przegrał z reprezentantem Szwajcarii Metora Bytyci 0-2, zajmując w końcowej punktowaną siódmą pozycje. Barbara Sadowska wystąpiła w konkurencji kumite -50kg. W pierwszej walce pokonała reprezentantkę Czech Anetę Sabovą 2-1 a w ćwierćfinale uległa reprezentacje Belgii Vanine Rizo 1-3. Plasując się w końcowej klasyfikacji na miejscu 9. W konkurencji kumite +50 kg młodzików wystapił Jan Szkudlarek, który w pierwszej walce uległ nieznacznie 0-1 późniejszemu brązowemu reprezentantowi Czech Hung Hoang Than. Walka miała bardzo dramatyczny przebieg, ponieważ przez cała walkę bardzo aktywnie walczył nasz zawodnik. Jedną technika zadecydowała o wyniku korzystnym dla Czecha. W pozostali zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate przegrali swoje walki eliminacyjne Maksymilian Sadowski i Kacper Vogt w konkurencji kumite -40kg oraz Filip Vogt w drugiej rundzie w dogrywce z Arturem Żurkiem Harasuto Łódź przez wskazanie przy stanie 2-2. Wynik w pewnej chwili był dla naszego zawodnika 3-1 ale sędziowie przyznali punkt ponownie przeciwnikowi Filipa doprowadzając do stanu remisowego. Występ naszych zawodników nie zaowocował w sukcesy medalowe ale przyniósł wiele doświadczenia i obycia na matach oraz na zawodach z „pierwszej półki” karate europejskiego co powinno przynieść jeszcze większe sukcesy w przyszłych startach pleszewskich karateków. Jedyne punktowane miejsce, siódme zajął Maciej Drążewski.